Huawei Mate 20 Porsche Design

Poznaliśmy szczegóły dotyczące Huawei Mate 20 Porsche Design?

Ten tydzień można bez wątpienia nazwać tygodniem dużych premier. Dzisiaj światło dzienne ujrzą nowe produkty Apple a w niedzielę Huawei zaprezentuje tegoroczne Mate’y. Szczerze mówiąc można by powiedzieć, że szykuje nam się bitwa o drugie miejsce w tabeli jeśli chodzi o sprzedane smartfony.

Na niedzielnej premierze spodziewaliśmy się dwóch modeli. Huawei Mate 20 a także Huawei Mate 20 Pro. Ten drugi jest niczym innym jak nieznacznie ulepszonym poprzednikiem.

W zeszłym roku do naszego kraju trafił tylko model oznaczony jako Pro – wiele wskazuje, że w tym roku będzie tak samo i nie powinniśmy oczekiwać tutaj żadnej zmiany.

Znany leaker – Roland Quandt podzielił się na Twitterze informacją o kolejnym, dotąd nieznanym, produkcie Huawei. Słowa Rolanda trzeba brać na poważnie ponieważ nie raz dostarczył on cennych i prawdziwych wieści na temat produktów chińskiego giganta.

Jego nazwa kodowa to Everest (nawiązanie do góry?) zaś numer kodowy EVR-xxxx. Według Rolanda ma być to nic innego jak Huawei Mate 20 Porsche Design. I szczerze mówiąc niezbyt mnie to dziwi. „Szybkie” wersje smartfonów Huawei to już pewnego rodzaju standard, który kopiowany jest przez niektórych producentów. Drugą opcją jest Huawei Mate 20 Pro (Pro?). Chociaż nie wydaje mi się czy miałoby to jakikolwiek sens. Tegoroczne smartfony z linii P również zadebiutowały w duecie i nie widzę powodu dla którego producent miałby zmieniać ten stan rzeczy.

Poprzednik – Huawei Mate RS Porsche Design – zaprezentowany został na tej samej konferencji co P20 i P20 Pro. Jego cena w momencie premiery przekraczała łączną wartość dwóch pozostałych modeli. Jak zapewne się domyślacie – cena Huawei Mate 20 Porsche Design również nie będzie niska. No ale nie powinno to nikogo dziwić. Smartfony sygnowane logiem Porsche nie są nawet szczególnie innowacyjne (pomijając Mate RS, który zaoferował nam czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem a także 512 GB pamięci wbudowanej) jednak znane logo czyni cuda.

Bazując na poprzednich modelach możemy stwierdzić że urządzenie pojawi się w Polsce… i zapewne nie będzie pobijać rekordów.

Źródło: Twitter

Na zdjęciu tytułowym znajduje się Huawei Mate RS Porsche Design

More Stories
Zmobilizowane nowinki 12.12.2014