0

Producenci sprzętu mobilnego przez długi czas nie byli do końca przekonani do używania technologii zagiętych wyświetlaczy w swoich flagowych modelach. Do tej pory powszechnie dostępne takie ekrany były tylko w przypadku smartfonów koreańskiego producenta, ale bieżący rok przyniósł zmiany w tym zakresie. Kilka dni temu oficjalnie poznaliśmy Xperię XZ3, a już niebawem kolejny flagowiec innego producenta również będzie miał zakrzywiony wyświetlacz. Mowa tutaj o oczywiście o Huawei Mate 20 Pro, którego premiera zbliża się wielkimi krokami.

Zacznijmy jednak od początku czyli jaki to otrzymamy wyświetlacz w Huawei Mate 20 Pro? Ma być naprawdę duży 6,9 cala, dodatkowo wykonany w technologii AMOLED. Standardowo już będzie miał proporcje 18:9 i dla wielu niezbyt dobra informacja zostanie wyposażony w notcha i to całkiem pokaźnych rozmiarów. Chińczycy jeszcze element umieścili w ekranie – czytnik linii papilarnych. Ekran z całą pewnością szykuje się na naprawdę mocną pozycję jeśli chodzi o specyfikację Huawei Mate 20 Pro. A jak wygląda reszta nowinek?

Reszta specyfikacji to również najwyższa możliwa półka. Sercem urządzenia ma zostać świeżo zapowiedziany układ Kirin 980, który jako pierwszy mobilny układ zostanie wykonany w technologii 7nm. Co nam daje takie rozwiązanie? Przede wszystkim większą moc, przy mniejszym zużyciu energii. Jak to się faktycznie przełoży na czas działania na jednym ładowaniu okaże się podczas testów. Dalej już bardziej standardowo czyli co najmniej 6 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Do tego dojdzie bateria o pojemności co najmniej 4000 mAh. Kolejnym ważnym elementem związanym ze specyfikacją to aparat w Huawei Mate 20 Pro. Podobnie jak w Huawei P20 Pro tak i tutaj chiński producent zdecydował się na implementację potrójnego głównego obiektywu. Ze zdjęć wynika, że poszczególne obiektywy zostaną nieco inaczej rozmieszczone, jednak podstawowe technologie, które stoją za samą optyką nie doczekają się znaczących zmian.

Kiedy zadebiutuje Huawei Mate 20 Pro? Według przecieków na najnowszego flagowca chińskiego producenta przyjdzie nam poczekać nieco ponad miesiąc. Bowiem konferencja została zapowiedziana na 16 października bieżącego roku. Ciekaw jestem nadchodzącego urządzenia od Huawei. Co sądzicie o Huawei Mate 20 Pro? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com

Wszystko co wiemy o OnePlus 6T

Wcześniejszy wpis

Razer Phone 2 odszukany w benchmarku

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android