Samsung

Już niedługo premiera składanego smartfona Samsung Galaxy!

O składanym smartfonie prosto od Samsunga słyszeliście zapewne już wiele razy. Przecieki, zdjęcia, plotki. Samsung nie jest jedynym producentem pracującym nad tego typu urządzeniem. Przykładem jest chociażby Huawei. Wiele jednak wskazuje, że to koreański gigant będzie pierwszym, który oficjalnie zaprezentuje tego typu urządzenie.

Składanego Samsunga Galaxy oficjalnie zapowiedział CEO firmy 0 DJ Koh. Urządzenie ma ponoć pojawić się już w listopadzie tego roku. Może zadebiutować on na konferencji Samsung Developer w San Francisco. Powtarzam – może. Dj Koh zwraca uwagę, że jest to sprawa skomplikowana i data premiery może ulec zmianie. Nie znamy również daty wprowadzenia urządzenia do regularnej sprzedaży.

Jak zapewne wiecie pierwotnie uważano, że model ten zostanie nazwany Galaxy X. Na chwilę obecną nie jest to pewne. Równie prawdopodobna jest nazwa Galaxy F – od angielskiego słowa foldable/fold czyli składany.

Nie wiemy praktycznie nic na temat budowy Samsunga Galaxy F/X. Wiadomo, że będzie to model z jednym wyświetlaczem nie tak jak przykładowo ZTE Axon M.

Samsung
ZTE Axon M

Osobiście jestem bardzo zainteresowany wykonaniem składanego smartfona. Holenderski serwis NieuweMobiel przedstawia grafiki koncepcyjne stworzone na bazie schematu patentowego. Moim zdaniem, jeśli tak ma wyglądać ten “innowacyjny” produkt to ja dziękuję. Po co komukolwiek urządzenie, które możemy po prostu… złożyć na pół?

Nie znamy też specyfikacji nowego Samsunga. Szczerze mówiąc wątpię czy będzie szczególnie istotna.

CEO firmy przekonuje, że składane smartfony to przyszłość i za kilka lat każdy będzie z takowych korzystał.

Cena? No cóż. Urządzenie ma kosztować ponad 5 tysięcy złotych.

Powiem tak – podchodzę do tego tematu z dużą ostrożnością. Nie zdziwiłbym się gdyby urządzenie to okazałoby się klapą. Ale kto wie. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Źródło: CNBC, NieuweMobiel

More Stories
Kup telewizor Bravia a dostaniesz smartfon Xperia