Pixel 3 na nowych zdjęciach

Do tej pory w związku z nadchodzącą wielkimi krokami premierą nowej generacji urządzeń z logiem giganta z Mountain View pojawiały się pierwsze przeciekowe informacje na temat trzeciej odsłony smartfonów z linii Pixel. Jednak wszystkie plotki tak na dobrą sprawę ograniczały się przede wszystkim do większego z rodzeństwa czyli Pixel 3 XL. Jednak Ci z Was którzy poszukują bardziej kompaktowego rozwiązania czekali z niecierpliwością na wieści związane z podstawową wersją Pixel 3 i w końcu się doczekaliście.

Pixel 3 na pierwszy rzut oka prezentuje się dosyć podobnie w porównaniu do poprzednika. Jednak można znaleźć kilka zasadniczych różnic. Po pierwsze ekran zajmuje znacznie więcej frontu smartfona, mamy zaoblone rogi wyświetlacza, a przy tym nadal nie mamy notcha (co akurat większość z Was uzna za dużą zaletę). Plecki urządzenia to coraz mniej popularny pojedynczy główny obiektyw, a także czytnik linii papilarnych. Podobnie jak w poprzednich generacjach Pixeli tak i w Pixel 3 mamy do czynienia z częścią polerowaną jak i matową plecków urządzenia. Prócz zdjęć w internecie pojawiło się też kilka zrzutów ekranu związanych z aparatem i specyfikacją. Największym zaskoczeniem moim zdaniem jest implementacja aparatu ze zmienną przysłoną, według screena będziemy mogli zmieniać przysłonę w zakresie f/1.8 do f/2.2. Najpewniej nie będzie to płynne przejście, lecz skokowo jednak mimo wszystko świetny aparat w poprzedniej generacji urządzeń może być tylko lepszy. Co do specyfikacji otrzymamy duży 5,5 calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości FHD+, baterię o pojemności 2915 mAh. Do tego najpewniej dojdzie najmocniejszy aktualnie na rynku układ Qualcomma czyli Snapdragon 845 wraz z 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Według zapowiedzi nie mamy się spodziewać powrotu wyjścia słuchawkowego mini jack 3,5 mm, ale w zestawie znajdziemy odpowiednie bezprzewodowe słuchawki.

Pixel 3 z całą pewnością nie będzie żadną rewolucją jeśli chodzi o rynek mobilnych technologii. Poprzednie smartfony oznaczone dużą literą G były udanymi modelami i zapewne podobnie będzie w przypadku trzeciej generacji tych urządzeń. Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego Google nadal nie chciało wejść na rynek podwójnych głównych aparatów w telefonie? Zobaczymy już za kilka tygodni czy faktycznie model ten się obroni w testach.

Źródło: pocketnow.com

More Stories
youtube
Ciemny motyw wkracza do aplikacji YouTube na Androida