0

Składane smartfony nie są jakąś szczególną pieśnią przyszłości. Już w przyszłym roku prawdopodobnie pojawi się składany telefon Samsunga. Do wyścigu dołączył również Huawei a więc może być ciekawie. Co powiecie jednak na smartfona będącego jednocześnie opaską? Taki koncept rok temu zaprezentowało Lenovo i jak widać powrócił. Tym razem jednak wskrzesiła go Nubia – submarka ZTE.

W niepublicznym filmie opublikowanym na YouTube widzimy… coś.

Przypomina mi to trochę Apple Watcha ale z wyświetlaczem zamiast opaski.

Urządzenie, nazwane Nubia-α, jest wyposażone w elastyczny panel OLED.

Jak widzimy za pomocą Nubii-α możemy słuchać muzyki a także wykonywać połączenia. Na spodzie opaski znajduje się czujnik tętna. Obecna jest tu również kamerka i mikrofon. Możemy również zauważyć, że urządzenie wyposażone zostało w WiFi.

Rewolucja w świecie smartfonów?

No nie do końca. Nubia-α wygląda na ciekawe urządzenie ale na pewno nie będzie ono konkurencją dla smartfonów. W tym momencie powinienem przeprosić za pewnego rodzaju bait-click w tytule. Na początku filmu, gdy pokazana jest lista aplikacji, jedna pozycja rujnuje obraz smartfono-opaski. Jest to aplikacja Find My Phone. Cóż, smartfonem smartfona raczej szukać nie będziemy ale możemy mieć nadzieję, że Nubia-α będzie bardzo ciekawą smart-opaską. Szczególnie, że według niektórych źródeł nie jest to produkt koncepcyjny a twór, który na rynku pojawi się już w tym roku.

Nubia

Źródło: YouTube

Xiaomi Mi Mix 3 prawdziwym bezramkowcem?

Wcześniejszy wpis

Nowe iPhone’y zaprezentowane zostaną już 12 września

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy