0

Xiaomi jest marką, która cały czas rozwija się. Mimo iż na rynku są dobre kilka lat, nadal szukają rozwiązań, które umożliwią jeszcze większą ekspansję swoich urządzeń na różne światowe rynki. W Polsce ta chińska marka przyjęła się świetnie, czego dowodem jest duży udział w polskim rynku, a także powstające nowe sklepy w większych miastach w całej Polsce. Jednak dla Xiaomi łakomym kąskiem jest rynek indyjski, który jeszcze w dużej mierze nie jest zagospodarowany, dlatego też włodarze Xiaomi zdecydowali się na wypuszczenie submarki Pocophone i modelu Pocophone F1.

Pierwszym przedstawicielem tej nowej generacji urządzeń jest F1, model z najwyższej półki w bardzo dobrej cenie. Nie muszę chyba wspominać, że w Polsce wersja ze Snapdragonem 845 wraz 6 GB pamięci RAM kosztuje w Polsce w oficjalnej dystrybucji 1499 zł, a indyjskie ceny są jeszcze tańsze. Stąd nie dziwi mnie duże zainteresowanie nową marką Xiaomi, ale myślę że pierwsze wyniki przerosły oczekiwania wszystkich.

Xiaomi na Twitterze marki Pocophone chwali się bagatela 2 miliardami obrotu liczonego w indyjskich rupiach i to wygenerowanego jedynie w pierwsze 5 minut od chwili wystartowania przedsprzedaży. Na jaką sprzedaż w takim razie Pocophone F1 może liczyć? Zakładając że wszyscy użytkownicy zakupili wersję najmocniejszą urządzenia to jest około 68 965 urządzeń. W przypadku podstawowej liczba ta rośnie do ponad 100 tysięcy. Oczywiście są to tylko szacunkowe dane, bowiem pewnie liczba ta jest gdzieś pośrodku. Przecież nie wszyscy kupili tylko jedną wersję urządzenia, z całą pewnością proporcje były wymieszane. Mieszkańcy Indii muszą czekać na kolejny rzut urządzeń do 5 września, wtedy też wystartuje kolejna przedsprzedaż. Widać jednak, by zakupić swój egzemplarz urządzenia trzeba być niezwykle szybkim i mieć odrobinę szczęścia.

My już niedługo otrzymamy sampel testowy Pocophone F1, jeśli tylko macie jakieś pytania dotyczące tego modelu piszcie w komentarzach, gdy tylko będziemy mieć już egzemplarz w redakcji z całą pewnością odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.

Źródło: phonarena.com

Wiemy wszystko na temat LG G7 One oraz LG G7 Fit

Wcześniejszy wpis

Wear OS został właśnie odświeżony

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android