0

Telefony cały czas rosną, mimo iż rozmiary smartfonów na przestrzeni ostatnich tygodni znacząco się nie zmieniły tak wielkość samych wyświetlaczy urosła i to sporo. Wynika to z faktu, że aktualnie technologia pozwala na wykonywanie praktycznie bezramkowych wyświetlaczy, drugim w tym wypadku przydatnym rozwiązaniem jest smuklejszy ekran poprzez rezygnację z proporcji 16:9 na rzecz 18:9. Dzięki temu telefon mimo większego i dłuższego wyświetlacza jest on również węższy i łatwiej go trzymać w dłoni. W przypadku urządzeń flagowych od koreańskiego producenta do tej pory większość z nich nie przekraczała granicy 6 cali, w przypadku nadchodzącego rozwiązania wartość ta może pęknąć.

Mowa tutaj o oczywiście o LG V40, który ma zadebiutować oficjalnie w pierwszej połowie października. W przypadku tego modelu musimy się liczyć z jego dużym wyświetlaczem – 6,3 cala to już całkiem sporo. O samym urządzeniu jak na razie nie wiemy zbyt wiele. Po pierwszej najpewniej będzie go napędzał najnowszy układ Qualcomma czyli Snapdragon 845 wraz z 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Do tego dojdzie potrójny główny aparat i całkiem pojemna bateria. Całość ma działać od razu po wyciągnięciu z pudełka z najnowszą wersją systemu sygnowanego zielonym robocikiem czyli Androidem 9.0 Pie.

Osobiście linia urządzeń LG V bardziej przypadała mi gustu w porównaniu do chociażby „zwykłych” flagowych rozwiązań. Najpierw podwójny ekran, ciekawe rozwiązania jeśli chodzi o aparat. To wszystko sprawiało, że telefon ten znacznie bardziej nietuzinkowy. Co sądzicie o najnowszym LG V40? Podzielacie moje zdanie co do całej linii urządzeń V od LG.

Źródło: phonearena.com

Huawei Mate 20 Lite oficjalnie. Znamy jego specyfikację oraz polską cenę

Wcześniejszy wpis

Realme 2 oficjalnie – szykuje się godny rywal dla Xiaomi

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android