0

Finowie gdy wracali do świata mobilnych technologii ze swoimi nowymi telefonami zapowiadali, że priorytetem jest wsparcie związane z aktualizacjami. Wówczas podchodziłem do tych obietnic nieco sceptycznie, bowiem producenci do tej pory obiecywali wiele rzeczy jednak w praktyce było różnie. W przypadku Nokii od samego początku pozytywnie zaskakiwali swoich użytkowników, bo tak na dobrą sprawę nawet te najtańsze rozwiązania otrzymywały najnowsze wersje Androida, a posiadacze urządzeń innych producentów tylko mogli pomarzyć, by otrzymać odpowiedni update.

Widać Nokia nadal chce kontynuować tę chlubną tradycję i właśnie zapowiedziało, że dla wszystkich swoich dotychczasowych urządzeń wyda aktualizację do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem czyli Androida Pie w wersji 9.0. Jest to o tyle zaskakujące, że mówimy tutaj o urządzeniach z najniższej półki czyli chociażby Nokia 1, poprzez średniopółkowce skończywszy na najmocniejszych smartfonach. Większość producentów poprzestaje na aktualizacjach dla swoich urządzeń na średniej i wyższej półce, niewiele smartfonów z tej najniższej otrzymują update’y. Wówczas często producenci sprzętu wykręcają się problemami technicznymi, zbyt słabymi podzespołami etc. widać jednak że Nokia zakasała rękawy i chce pokazać, że po prostu da się przygotować odpowiednie update’y na wszystkie urządzenia.

Takie podejście bardzo cieszy i miejmy nadzieję, że prędzej czy później również pozostali producenci sprzętu mobilnego pójdą w ślad za Nokią i każdy będzie otrzymywał nowszą wersję Androida. Dajcie znać czy Wasz producent zapowiedział update do Androida Pie dla Waszego smartfona.

Źródło: pocketnow.com

Motorola P30 na pierwszych renderach

Wcześniejszy wpis

Huawei Mate 20 z zagiętym wyświetlaczem?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android