0

Moda na battle royale trwa w najlepsze, niemal każda większa produkcja zarówno przeznaczona na konsole jak i komputery, a także urządzenia mobilne ma ten tryb lub w najbliższym czasie otrzyma odpowiednią aktualizację. Jednak całą manię związaną z tym trybem zapoczątkował właśnie Playerunknown’s Battlegrounds, gra mimo spadku popularności nadal grają miliony osób na całym świecie. Wersja przeznaczona na komputery od wielu miesięcy boryka się dużą ilość problemów zarówno związanych z optymalizacją samej produkcji, serwerami, a także małą ilością nowej zawartości. Fortnite pod tym względem jest niemal przeciwieństwem PUBGa, jednak na platformach mobilnych właśnie gra koreańskiego studia zadebiutowała jako pierwsza.

Playerunknown’s Battlegrounds w wersji na Androida czy iOS już od dłuższego czasu jest dostępna w sklepie Google Play i App Storze. Jednak w związku z całkiem wysokimi wymaganiami samej produkcji mogli się ją cieszyć przede wszystkim posiadacze flagowych urządzeń, jednak ograniczyło to w znacznym stopniu ilość chętnych, którzy mogli zapoznać się z tytułem. Dlatego też twórcy przygotowali wersję przeznaczoną dla słabszych urządzeń. Jakie ograniczenia pojawiły się w wersji Lite? Przede wszystkim zmniejszono ilość graczy, którzy równocześnie pojawiają się na mapie. W standardowej wersji mamy ich 100, tutaj zredukowano ją do 40 osób. Dzięki zmniejszeniu ilości graczy również zmniejszono mapę. Wszystkie te zabiegi powinny obniżyć wymagania produkcji i PUBG będzie dostępny na platformach mobilnych szerszej gamie graczy.

Jak na razie Playerunknown’s Battlegrounds Lite jest dostępny w soft launch na Filipinach i nie wiemy kiedy oficjalnie zadebiutuje w sklepie Google Play jako produkcja dostępna dla wszystkich. Co myślicie o najnowszym rozwiązaniu? Czy Playerunknown’s Battlegrounds Lite ma w ogóle szansę na odbicie się od dna? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com

Xiaomi Redmi Note 5 – recenzja

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy datę premiery nowego telefonu od Xiaomi – POCO F1

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android