0

Fani mobilnej rozgrywki, szczególnie tych związanych z platformą giganta z Mountain View od dłuższego czasu oczekiwali na swojej platformie hitu ostatnich miesięcy – Fortnite. Gra już od kilku miesięcy jest dostępna na iOS, jednak na systemie sygnowanym zielonym robocikiem pojawia się dopiero teraz i to nie jest od razu dostępna dla wszystkich.

Pierwsze przecieki związane z informacją, że gra będzie dostępna tylko i wyłącznie na najnowszym Samsungu Galaxy Note9 nie do końca okazały się prawdą. Bowiem gra przez pierwszy okres czasu będzie dostępna na większej ilości urządzeń koreańskiego producenta Samsung Galaxy: S7 / S7 Edge, S8 / S8+, S9 / S9+, Note 8, Note 9, Tab S3, Tab S4. Drugą dobrą informacją jest fakt, że wyłączność będzie jedynie na kilka dni dokładniej mówiąc do 12 sierpnia, a od tego czasu posiadacze poniższych urządzeń dostaną dostęp do bety Google: Pixel / Pixel XL, Pixel 2 / Pixel 2 XL, Asus: ROG Phone, Zenfone 4 Pro, 5Z, V Essential: PH-1 Huawei: Honor 10, Honor Play, Mate 10 / Pro, Mate RS, Nova 3, P20 / Pro, V10 LG: G5, G6, G7 ThinQ, V20, V30 / V30+ Nokia: 8 OnePlus: 5 / 5T, 6 Razer: Phone Xiaomi: Blackshark, Mi 5 / 5S / 5S Plus, 6 / 6 Plus, Mi 8 / 8 Explorer / 8SE, Mi Mix, Mi Mix 2, Mi Mix 2S, Mi Note 2 ZTE: Axon 7 / 7s, Axon M, Nubia / Z17 / Z17s, Nubia Z11.

Lista jest całkiem obszerna i zapewne w najbliższym czasie zostanie rozszerzona o kolejne modele, jednak trzeba wziąć pod uwagę całkiem wysokie wymagania samej gry, a to między innymi 3 GB pamięci operacyjnej RAM, a także do zestawu musimy mieć dobry procesor. Jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać do najbliższego poniedziałku kiedy to Fortnite będzie dostępny na szerszą grupę urządzeń. Na koniec warto dodać jeden element, Fortnite na Androida nie będzie dostępny oficjalnie w sklepie Google Play, co jest sporym zaskoczeniem i zobaczymy jak taki model dystrybucji sprawdzi się w praktyce.

Samsung Galaxy Note9 oficjalnie zaprezentowany

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Redmi Note 5 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy