xiaomi logo

Xiaomi prezentuje dwa klasyczne telefony

Do tej pory w przypadku chińskiego producenta pisaliśmy przede wszystkim w kontekście tanich smartfonów, które oferowały dobrą specyfikację w dobrej cenie. Tym razem Chińczycy poszli w nieco inną stronę oferując dwa klasyczne telefony, które podzespołami w żadnym wypadku nie powalają, jednak cena jest należy do najniższych. Drugą dosyć niespotykaną nowością w przypadku telefonów Xiaomi to sposób wydania, a tak właściwie sposobu zainteresowania potencjalnych klientów, bowiem telefon jest dostępny na chińskiej platformie crowdfundingowej, gdzie są zbierane pieniądze na projekt.

xiaomi qin

Przejdźmy do konkretów czyli samych telefonów pierwszy z nich to Qin 1 podstawowy model. Zaimplementowano w nim wyświetlacz o przekątnej 2,8 cala, który pracuje w maksymalnej rozdzielczości 240×320 pikseli, sercem modelu jest energooszczędny MediaTek, 8 MB pamięci operacyjnej RAM, a także 16 MB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Specyfikację uzupełnia bateria o pojemności 1480 mAh Bluetooth w wersji 4.2, a całość działa pod kontrolą autorskiego systemu Nucleus. Drugi z modeli oznaczony jako Xiaomi Qin 1S ma taki sami wyświetlacz, ale zauważalnie mocniejsze podzespoły procesor Spreadtrum, 256 MB pamięci RAM, a także 512 MB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Pozostałe elementy specyfikacji pozostają praktycznie bez zmian w porównaniu do podstawowego modelu.

Jak sami widzicie pod względem specyfikacji nowe propozycje nie powalają, jednak gdy dodamy do tego dobrą cenę czyli 30 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę około 110 zł mamy telefon, który będzie przydatny szczególnie tym, którzy dzwonią i SMSują, a funkcje smartfonowe są dla nich drugorzędne. Warto dodać, że podstawowy model powinien wytrzymać około 15 dni w trybie czuwania, natomiast drugi połowę tego czasu, co daje świetne wyniki w porównaniu do normalnych smartfonów. Modele te powinny pojawić się w sprzedaży w Chinach w okolicy połowy przyszłego miesiąca, ale nie wiemy czy będą dostępne w wersji Global i czy w ogóle trafią do polskich sklepów, jeśli jednak tak się staną mogą być hitem sprzedażowym. Dajcie znać co sądzicie o najnowszych propozycjach chińskiego producenta.

Źródło: phonearena.com

More Stories
Windows 10 Your Phone App
Możesz już dzwonić z Windowsa 10!