android p

Wiemy kiedy zadebiutuje Android P

Sezon ogórkowy już niemal odchodzi do lamusa. Tak na dobrą sprawę jedynie przez lipiec ciężko było znaleźć duże premiery związane z mobilnymi technologiami, jednak już w sierpniu mamy nich już pod dostatkiem. Widać to zresztą po ilości publikacji związanych na naszym blogu, a i tak dzieje się znacznie więcej. Fani systemu sygnowanego zielonym robocikiem powinni czuć się ukontentowani, bowiem już niedługo oficjalnie zadebiutuje finalna wersja Androida P. Jak na razie nie wiemy pod jaką nazwą, jednak już od pewnego czasu na technologicznych portalach trwa dyskusja na ten temat, okazuje się jednak, że możliwe, że nie będzie ona trwała zbyt długo bo już niedługo oficjalnie będzie dostępny Android P.

O jakiej dacie tutaj mówimy? 20 sierpnia, czyli za nieco ponad dwa tygodnie. Ta data nie powinna zaskoczyć, bowiem już od kilku lat gigant z Moutain View wraz z końcem wakacji przygotowuje swoją premierę. Pierwszymi urządzeniami działającymi pod kontrolą najnowszego systemu będą autorskie smartfony Google’a czyli linia Pixel. Jednak kiedy urządzenia oficjalnie zostaną zaprezentowane tego nie wiemy, jednak znając politykę wydawniczą Google’a trzeba będzie poczekać do jesieni.

Co przynosi ze sobą Android P? Zyskujemy natywną obsługę notcha, nowe gesty, nieco odświeżony wygląd to wszystko już można testować w przypadku beta testów dla kilkudziesięciu urządzeń, jednak na stabilną wersję musimy poczekać do końcówki sierpnia, wówczas wszystkie zmiany będzie mogli przetestować na swoich telefonach już w ostatecznym zarysie. Czekacie na najnowszą wersję systemy sygnowanego zielonym robocikiem?

Źródło: phonerana.com

More Stories
Konferencja Apple już za nami – Apple Watch i nowe iPhone’y zaprezentowane