0

Budżet domowy to coś, co, moim zdaniem, powinno interesować każdego z nas. MobileWorld24 nie jest portalem poświęconym finansom także powstrzymam się od argumentowania tej tezy. Jeżeli jesteście zainteresowani dokładniejszymi informacjami na ten temat to odsyłam Was do wpisu na blogu Zaradny Finansowo – link. Osobiście podziwiam jednostki, które prowadzą takowy na kartce czy też w przykładowo – Excelu. Druga grupa to osoby wolące poddać się specjalnie przygotowanym do tego programom. Na każdej platformie znajdziemy niezliczone aplikacje służące właśnie do tego. Powiem szczerze – zanim wybrałem Wallet na moim smartfonie zainstalowane było około 15 tego typu programów. Czemu właśnie ta aplikacja mnie zainteresowała? Na to i inne pytania odpowiem w trakcie wpisu. Zapraszam!

Design i strona główna

Wiem, że wygląd to coś zależnego od osoby. Ale powiem, że żadna aplikacja obecna w Sklepie Play tak bardzo nie urzekła mnie w kwestii designu. Strona główna podzielona jest na dwie karty – Konta i Wallet Now.

Karta “Konta” na wstępie informuje nas jakie konta dodaliśmy do aplikacji. Plan darmowy pozwala na dodanie trzech kont (wydaje mi się, że przeciętnemu użytkownikowi to bez problemu wystarczy). Ja osobiście dodane mam dwa – jedno, które odpowiada za kartę debetową. Drugie zaś jest gotówką.

Wallet

Kolejne informacje zależą tylko i wyłącznie od nas. Aplikacja pozwala na spersonalizowanie strony głównej poprzez dodanie do niej interesujących nas widgetów. Ja ustawiłem sobie trzy interesujące mnie widgety. Saldo, wykonane transakcje i zaplanowane transakcje.

Na drugiej karcie – Wallet Now – znajdziemy prócz salda informacje o naszych celach, budżetach czy też kursach wymiany wybranych walut. Dodatkowo aplikacja przypomni nam, że byliśmy w sklepie i doradzi dodanie odpowiedniego wydatku.

Wallet

Funkcjonalność

Wysuwane menu boczne da nam dostęp do znacznie większej ilości funkcji, które zamierzam opisać poniżej.

  • Synchronizacja z bankiem – w założeniu opcja naprawdę brzmiąca ciekawie. Niestety dostępna tylko dla użytkowników premium. Tyle, że nie warta kupna. W moim wypadku aplikacja pokazywała saldo konta a nie faktyczne środki dostępne na takowym. Skutkowało to przebitkami z rzędu ponad stu złotych. Transakcje pojawiały się po jakimś czasie i już łatwiej było takowe dodać samodzielnie.
  • Wpisy – tutaj (o ile nie dodaliśmy odpowiedniego widgetu do strony głównej) uzyskany informacje o naszych wydatkach lub też wpływach. Wpisy możemy filtrować pod względem daty, etykiety czy też kategorii. Dodatkowo możemy wybrać wyświetlany przedział – dzień, tydzień, miesiąc.
  • Wykresy – tym miejscem nigdy się nie interesowałem ale znam osoby, które uwielbiają tabelki i tym podobne. A jest ich naprawdę dużo. Struktura przychodów, wydatków, wydatki według kategorii, saldo i kilka innych.
  • Raporty – kolejna funkcja dla zapalonych użytkowników. Dostępne są tutaj dwa raporty. Przepływ pieniędzy a także przychody i wydatki – niestety ten drugi dostępny jest dla użytkowników premium.

 

  • Zaplanowane transakcje – bardzo użyteczna opcja. Znacie to uczucie gdy zapomnicie uregulować comiesięczny czynsz za mieszkanie? Nie z Wallet. Aplikacja nie dość, że przypomni wam o płatności to jeszcze automatycznie doda takową do wpisów.

Wallet

  • Budżety – dobra funkcja do kontrolowania i ograniczania swojej rozrzutności. Wybieramy na ile jest takowy budżet i jakie kategorie ma brać pod uwagę. Możemy ustalić budżet na paliwo czy też jedzenie.
  • Długi – każdy z nas ma znajomego, który “zapomina” oddać nam pożyczone pieniądze. Dzięki tej funkcji możemy zapisać dług, dodać jego datę spłaty a aplikacja poinformuje nas o zbliżającym się terminie. Tyczy się to również naszych długów

Wallet

  • Cele – zbierasz na samochód? A może wymarzone wakacje? Dodaj cel do Wallet a aplikacja powie Ci ile miesięcznie powinieneś przeznaczać aby Ci się udało.
  • Inne – tutaj dodać możemy między innymi karty lojalnościowe, listy zakupów czy też gwarancję na dany produkt.

Wallet

Co jeszcze?

W ustawieniach możemy edytować kategorie, tworzyć nowe etykiety a także szablony. Bez problemu zablokujemy aplikację na kod lub też skan linii papilarnych.

Wallet posiada swój odpowiednik dostępny online. Dzięki temu na komputerze również możemy zarządzać swoimi finansami. Sama wersja jest dopracowana i oferuje praktycznie to samo co wersja na Androida. Gorzej ma się iOS. Aplikacja na smartfony Apple jest w fazie rozwojowej i nie posiada praktycznie żadnych użytecznych funkcji.

Podsumowanie

Wallet to dopracowana aplikacja oferująca nam wszystko co potrzebne do podstawowego zarządzania naszymi finansami. Aplikacja jest darmowa a funkcje premium nie są niezbędne do prawidłowego działania jak to ma się w niektórych programach tego typu. Wallet oferuje nam również funkcje, które nie każdy z nas wykorzysta. Dobrze jednak że są. Według mnie każdy znajdzie w takowej to czego potrzebuje.

Wallet dostępny jest na Androidzie, iOS a także w wersji webowej.

Huawei Mate 20 Pro bez notcha i z potrójnym aparatem

Wcześniejszy wpis

Nadchodzi nowa wersja kolorystyczna Xiaomi Mi Mix 2S!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać