samsung

Średniopółkowce z linii Galaxy A z potrójnymi aparatami?

Trendy w branży mobilnej zmieniają się bardzo szybko. Najnowsze technologie pojawiają się najpierw we flagowych rozwiązaniach, a dopiero później trafiają pod strzechy do zwykłych  urządzeń bardziej przystępnych cenowo. Tak było chociażby z czytnikami linii papilarnych, podwójnymi aparatami czy ekranami o proporcjach 2:1. Proces pojawiania się takich rozwiązań najczęściej podyktowany był racjami finansowymi, często bowiem zdarzało się, że technologicznie część podzespołów była droga w produkcji, lecz z biegiem czasu znacznie taniała, podobnie jest w przypadku czytnika linii papilarnych. Jednak najnowsze doniesienia związane z urządzeniami koreańskiego producenta czyli serii smartfonów Galaxy A są mocno sensacyjne.

Według pierwszych informacji jeszcze pod koniec bieżącego roku poznamy nowych przedstawicieli tej serii, którzy będą mieć zaimplementowany potrójny obiektyw aparatu. Nie jest to może nic nadzwyczajnego, jednak w przypadku Samsunga flagowce do tej pory nie miały takiego rozwiązania zaimplementowanego, a wątpię by Koreańczycy zdecydowali się na dodanie „ficzera” przed swoimi flagowcami. Po drugie proces produkcyjnych urządzeń trwa wiele miesięcy, więc obawiam się, że nowe rozwiązania po prostu nie zdążą być dodane jeszcze do tegorocznych modeli. Nowością, która również miałaby się pojawić w nowych modelach z linii Galaxy A byłyby czytniki linii papilarnych ukryte pod wyświetlaczem, jednak w tym wypadku Samsung pozwoliłby sobie na oszczędność wykorzystując technologię optyczną, a nie jak w przypadku nadchodzącego flagowca ultradźwiękową. Ta pierwsza jest zdecydowanie tańsza, jednak obarczona również mniejszą dokładnością.

Oczywiście czas pokaże czy powyższe plotki będą miały swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jednak osobiście podchodząc do tematu realnie wydaje się, że dopiero pod koniec przyszłego roku jesteśmy w stanie zobaczyć te technologie w urządzeniach ze średniej półki cenowej.

Źródło pocketnow.com

More Stories
huawei pay
Huawei Pay wkrótce dostępny w Polsce?