mol książkowy

Mol książkowy #5

Kolejny tydzień minął, więc mam dla Was następną część cyklu związana z przeglądem nowych książek z branży mobilnych technologii i nie tylko. W bieżącym tygodniu będziesz mógł przeczytać na łamach MobileWorld24 o dwóch książkach, mimo iż pod względem ilości jest nieco bardziej ubogo uważam, że są to pozycje warte uwagi, szczególnie dla tych, którzy tworzą swój własny biznes.

Prawo dla twórców internetowych

Książka szczególnie przydatna tym, którzy albo są zamierzają wkroczyć do świata e-biznesu, lub są na jej początku. Przyda się szczególnie początkującemu twórcy blogerowi, youtuberowi czy instagramerowi, który chce od podstaw dowiedzieć się jak wygląda prawo, jak rozliczać podstawowe umowy.  Jednak dla tych, którzy siedzą w temacie znacznie dłużej i swoje pierwsze współprace, umowy mają już za sobą nie znajdą w tej pozycji zbyt wielu przydatnych informacji. Znajdziecie w tej książce informacje związane z prawem autorskim, zarządzeniem danymi osobowymi, choć tutaj część danych trzeba zaktualizować ze względu na RODO. Książka jest świeżą pozycją, bowiem wydana została pod koniec października ubiegłego roku. Jedynym elementem, który się w tym momencie się przedawnił w tej książce są informacje związane z zarządzeniami danymi osobowymi. Prawo dla twórców internetowych to niezbyt obszerna książka, która na 152 stronach przedstawia podstawy prawa dla blogera, youtubera czy innego twórcy internetowego. Polecam szczególnie początkującym.

Jak wynagradzać pracowników w start-upach i małych firmach. Wskazówki dla przedsiębiorców zarządzających małymi zespołem.

Nasz cykl związany z książkami rozrósł się. Początkowo przyglądaliśmy się przede wszystkim książkom związanym z programowaniem na system sygnowany zielonym robocikiem czy iOS. Jednak w ostatnim czasie w portfolio Helionu pojawiło się kilka ciekawych pozycji związanych z biznesem, start-upach ich prowadzeniem. Jedną z nią jest „Jak wynagradzać pracowników w start-upach i małych firmach. Wskazówki dla przedsiębiorców zarządzających małymi zespołem.”. Pozycja szczególnie przydatna osobom, które zarządzają pracownikami, mówimy tutaj zarówno o startupach i niewielkich firmach. Co ważne książka została przygotowana przez Piotra Sedlaka praktyka biznesu, który zna dobrze nasze rodzime realia takich niewielkich firm. Blisko na 170 stronach przedstawia autor najważniejsze schematy i pomysły jak można wynagradzać współpracowników tak by był doceniony i zmotywowany do pracy. Całość napisana prostym językiem, więc dzięki czemu będzie przystępna dla każdego.

 

More Stories
HTC Desire 12 i Desire 12+ oficjalnie