0

Huawei raczej nie jest zbyt pozytywnie postrzegany wśród użytkowników jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania. W ostatnim czasie jednak wiele się zmienia pod tym względem, gdyż nawet średniopółkowe modele, takie jak Huawei P9 Lite (2017) oraz P10 Lite otrzymują aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Co prawda, na producenta wylewana jest fala hejtu przez to, że zrezygnował z aktualizacji modelu P9 do nowszej wersji systemu.  Nie o tym jednak powinienem pisać, więc przechodzę do właściwego tematu. Tak się złożyło, że Huawei P10 otrzymał właśnie aktualizację systemu, która wnosi ze sobą najnowsze poprawki zabezpieczeń.

Wspomniana aktualizacja została oznaczona kodem VTR-L29 8.0.0.371 (C432). Jeśli kogoś interesuje, to poprzednia wersja posiadała kod VTR-L29 8.0.0.370 (C432). Najnowsza aktualizacja jest oczywiście dostępna przez system OTA, a jej waga wynosi 116 MB. Rejestr zmian informuje, że update wprowadza jedynie lipcowe poprawki zabezpieczeń i faktycznie tak jest, gdyż żadnych innych zmian nie zauważyłem.

Producent informuje, że wspomniana aktualizacja nie powoduje usunięcia danych, jednak  przed aktualizacją zaleca wykonać kopię zapasową najważniejszych danych. Aktualizacja będzie pojawiać się na urządzeniach falami, więc póki co musicie uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: własne

Masz smartfon Huawei? Nie zainstalujesz VLC

Wcześniejszy wpis

Asus ZenFone 5 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android