mol książkowy

Mol książkowy #4

Po przerwie wracam do Was z nową porcją krótkich recenzji ciekawych książek związanych z szeroko rozumianymi technologiami i w sumie nie tylko. Przez ostatnie kilka miesięcy miałem okazję zapoznać się z kilkoma ciekawymi pozycjami, dzięki czemu mam dla Was kolejne części naszego cyklu. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do lektury poniższego artykułu.

Biblia e-biznesu 2. Nowy testament

Przyznam szczerze, że na tę pozycję czekałem z wyczekiwaniem. Dla tych, którzy mają swoją własną firmę, która powiązana jest z technologiami lub po prostu działa w internecie to pozycja obowiązkowa. 800 stronicowe tomiszcze daje bardzo szeroką wiedzę na temat biznesu w internecie,  począwszy od różnych modeli zarządzania, przez poszczególne nowoczesne metody marketingowe itd. Każdy świeżo upieczony twórca internetowy, właściciel firmy z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Książka została wydana w 2016 roku, więc większość rzeczy jest w niej aktualnych, liczę oczywiście, że za jakiś czas pojawi się następne odświeżone wydanie, które poruszy tematy jeszcze bardziej aktualne. Okładkowa cena książki to 129,90 więc całkiem sporo, choć moim zdaniem taka wiedza to istna skarbnica i warto zainwestować te pieniądze, tym bardziej, że w języku polskim ciężko znaleźć równie dobrą i tak dobrze przygotowaną alternatywę.

70 sposobów na rozkochanie KLIENTA… w Twoim e-biznesie

Kolejna pozycja w naszym zestawieniu traktująca o e-biznesie, ciekawa szczególnie dla tych, którzy zajmują się sprzedażą lub marketingiem internetowym. Autor Paweł Krzyworączka przygotował 70 krótkich porad dla tych, którzy chcą rozwijać swój internetowy biznes. Przedstawia najczęściej na własnych przykładach i doświadczeniach jakie można podjąć kroki by klient nas wybrał i został z nami na dłużej. Po lekturze Biblii e-biznesu wydaje się ta pozycja uzupełnieniem czy suplementem do właściwego dzieła. Jednak myślę, że warto zainteresować się tą pozycję tym bardziej, że jest nieco świeższa od wcześniej wspomnianej książki

Analizy statystyczne z programami Statistica i Excel

Ostatnia pozycja w naszym zestawieniu jest zgoła odmienna od poprzednich dwóch. Szczególnie przydatna dla tych, którzy chcą prowadzić szczegółowe analizy statystyczne i matematyczne. Książka ta przedstawia przede wszystkim informacje związane z obsługą obu programów Statistica i Excela na dosyć już zaawansowanym poziomie. Warto też przed przystąpieniem do lektury znać podstawy statystyki (nawiasem mówiąc farmaceuci w swoim toku kształcenia mają w programie właśnie statystykę), dzięki temu będziemy mogli w 100% wykorzystać informacje, porady, które przedstawia nam autor w tej książce. Moim zdaniem to pozycja bardziej dla wybranych, którzy chcą wycisnąć ze Statistici i Excela znacznie więcej.