huawei p9 lite (2017)

Huawei P9 Lite (2017) i P10 Lite aktualizowane do Androida Oreo 8.0

Sezon ogórkowy w pełni, tak na dobrą sprawę w bieżącym roku nie będzie trwał on przesadnie długo, bowiem już 9 sierpnia będzie miał premierę najnowszy phabletowy flagowiec koreańskiego producenta. Mowa tutaj oczywiście o Samsungu Galaxy Note 9, jednak do tego momentu musimy zadowolić się innymi informacjami, jednak dla wielu użytkowników bardziej przyziemnymi. Huawei w ostatnim czasie wziął się nieco za aktualizowanie swoich urządzeń czego efektem jest przygotowanie łatki do Androida Oreo w wersji 8.0 dla dwóch średniopółkowych telefonów Huawei P9 Lite (2017) oraz Huawei P10 Lite.

Podstawową nowością w obu przypadkach jest wcześniej wspomniana nowa wersja systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Zmiany również dotyczą samej nakładki systemowej. Producent postarał się o dodanie inteligentnych wskazówek, podpowiedzi, które pojawiają się kontekstowo przy korzystaniu z telefonu na co dzień. Otrzymaliśmy również synchronizację poczty i kontaktów z portalem LinkedIn, pojawiła się możliwość podłączenia dwóch urządzeń bezprzewodowo przy użyciu Bluetooth. Jak sami widzicie zmiany nie są rewolucyjne, jednak przydatne i z całą pewnością ułatwiające życie. Standardowo także otrzymujemy wraz z aktualizacją nowy pakiet zabezpieczeń dla systemu.

Update można pobierać przy pomocy OTA, jednak warto wcześniej podłączyć się do Wi-Fi, bowiem cała paczka aktualizacyjna waży 2,4 GB. Przed przystąpieniem do aktualizacji najlepiej wykonać jeszcze dwie rzeczy – w pełni naładować telefon (czasem update trwa dłuższy czas), po drugie najważniejsze dane warto zarchiwizować. Aktualizacja nie pojawi się na wszystkich urządzeniach równocześnie i cały proces może potrwać dobrych kilka dni.

Dajcie znać w komentarzach czy już aktualizacja pojawiła się na Waszych telefonach Huawei P9 Lite (2017) oraz Huawei P10 Lite i jak sprawuje się w praktyce.

Źródło: gsmarena.com

More Stories
Poznaliśmy dokładną specyfikację Xiaomi Mi 11 Lite