0

Kilka godzin temu Bartek pisał o pierwszym przecieku polskiej ceny Xiaomi Mi 8, jednak widać, że poniedziałek 23 lipca obfituje w znacznie więcej niespodzianek związanych z marką Xiaomi w Polsce. Źródłem przecieku jest jeden z naszych rodzimych sklepów, który umieścił Xiaomi Redmi 6 oraz jego słabszą wersję Xiaomi Redmi 6A.

Dla przypomnienia kilka słów na temat specyfikacji. Pierwszy z modeli czyli podstawowy model Xiaomi Redmi 6 został wyposażony w ekran o przekątnej 5,45 cala, który pracuje w maksymalnej rozdzielczości HD 1440×720 pikseli i proporcjach 18:9. Sercem urządzenia jest nie tak dawno zapowiedziany przez tajwańskiego producenta układ MediaTek Helio P22, do tego dochodzi 3 GB pamięci operacyjnej RAM, a także w zależności od wersji 32 GB lub 64 Gb wbudowanej pamięci wewnętrznej. Specyfikację uzupełnia podwójny aparat o matrycach 12 Mpx i 5 Mpx, przedni 5 Mpx, bateria o pojemności 3000 mAh. W przypadku drugiego z modeli czyli Xiaomi Redmi 6A mamy nieco słabszy procesor Helio A22, 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz pojedynczy aparat o matrycy 13 Mpx. Jak sami widzicie różnice między modelami nie są jakoś szczególnie znaczące, choć zauważalne. Jak wygląda sprawa w przypadku cen, które pojawiły się w jednym z polskich sklepów?

Najtańsza i najsłabsza wersja Xiaomi Redmi 6A czyli z 2 GB pamięci RAM i 16 GB ROM to koszt 549 zł z podwójną ilość pamięci wewnętrznej to już koszt 599 zł. Podstawowa wersja Xiaomi Redmi 6 z 3 GB pamięci operacyjnej RAM i 32 GB wbudowanej pamięci została wyceniona na 749 zł, 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej to koszt o 100 zł wyższy czyli 849 zł. Jak sami widzicie po raz kolejny nasz rodzimy dystrybutor całkiem rozsądnie wycenił swoje urządzenia. Jednak jak na razie musimy się uzbroić w cierpliwość jeśli chodzi o oficjalną informację dotyczącą cen obu modeli. Myślę, że jednak poznamy je dosyć szybko. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o wycenieniu nowych modeli od chińskiego producenta.

Xiaomi Mi 8 pojawił się w polskiej przedsprzedaży!

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite oficjalnie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android