0

W przypadku akcesoriów przygotowanych z myślą o kierowcach największą grupę stanowią przede wszystkim te związane różnego rodzaju uchwytami dla telefonów, a także ładowarkami przygotowanymi pod wykorzystanie w samochodzie. W ostatnim czasie na łamach MobileWorld24.pl mogliście przeczytać test uchwytów magnetycznych, teraz przyszła kolej na ładowarkę samochodową. Jak się sprawuje w praktyce urządzenie od Hama? Przekonacie się czytając poniższą recenzję.

Zawartość pudełka

Do tej pory niemiecki producent przyzwyczaił nas do charakterystycznych opakowań. – małych pudełek z plastikowym okienkiem z którego „wygląda” do nas akcesorium. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej ładowarki Hama. Mamy średniej wielkości pudełko, które po otwarciu przedniego wieczka jesteśmy w stanie podejrzeć co znajdziemy w środku. Jakie elementy wchodzą w skład zestawu? Przede wszystkim sama ładowarka. Nie mamy żadnego etui czy dodatkowego okablowania do niej. Pod tym względem Hama podeszło do sprawy po najmniejszej linii oporu.

Design oraz jakość wykonania

W przypadku ładowarek, a szczególnie tych stworzonych z myślą o samochodach trudno nazwać designerskimi. Producenta ogranicza w dużej mierze jeśli chodzi o wygląd odpowiedni profil wyjścia na zapalniczkę, a z drugiej strony wyjścia do podłączenia urządzeń mobilnych. Konstrukcja została w całości wykonana z plastiku. Mamy jedynie niewielką część elementów stworzonych z metalu (najczęściej są to wyjścia i części, które łączą się z zapalniczką w samochodzie). Dzięki czemu cała konstrukcja jest lekka, a przy tym jakość plastików nie odstaje od dobrego standardu urządzeń Hama. Całość sprawuje się bez zastrzeżeń podczas codziennego stosowania i myślę, że większość użytkowników powinna być pod tym względem zadowolona.

Co oferuje nam ładowarka? Przede wszystkimi co nie powinno nikogo dziwić podłączamy ją do zapalniczki w naszym samochodzie. Do naszej dyspozycji oddano aż trzy wyjścia USB – dwa o natężeniu 2,1 A oraz jedno o natężeniu 1 A. Nawet gdy korzystamy z takiej ładowarki w kilka osób całość działa bez zarzutów, jednak o samej kulturze działania będziecie mogli przeczytać nieco więcej w kolejnym akapicie. Pod względem jakości wykonania i designu nie mam uwag. Producent konstrukcję przemyślał i swoje podstawowe zadanie spełnia w 100%.

Ładowanie

Tak jak wspomniałem wcześniej Hama udostępniła nam trzy wyjścia USB. Do których możemy podłączyć równocześnie trzy urządzenia. Mamy dwa wyjścia o natężeniu 2,1 A a także jedno 1 A. Na każdym z nich możemy uzyskać napięcie 5 V. Całość daje naprawę przyzwoite osiągi. Podczas testów na „mocniejszych” wyjściach osiągi na granicy mocy 8 W można powiedzieć były standardem, przy ostatnim trzecim wyjściu tutaj granica jest inna bliżej 4 W. Szkoda, że  Hama nie zdecydowała się na zaimplementowanie chociaż jednego wyjścia wykorzystującego technologię szybkiego ładowania, dzięki czemu mielibyśmy pełny zestaw możliwości.

Podsumowanie

Ładowarka samochodowa od Hama, jest porządnie wykonana i swoje podstawowe zadanie spełnia w 100%. Jednak brakuje w niej jakiś dodatkowych ciekawych rozwiązań. Część z takich rozwiązań np. oferuje jeszcze transmiter fm czy chociażby wsparcie dla technologii szybkiego ładowania. Tak oferuje podstawowe funkcjonalność w całkiem dobrej cenie, bowiem zapłacimy za nią około 70 zł.

Honor wkrótce powróci z super promocjami?

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi 8 pojawił się w polskiej przedsprzedaży!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Akcesoria