Wiemy jakie smartfony Huawei otrzymają tryb GPU Turbo!

0
GPU Turbo

Technologia jaką jest GPU Turbo zwiększa wydajność przetwarzania grafiki o nawet 60%, przy jednoczesnym zredukowaniu zapotrzebowania procesora na energię o 30%.  Krócej mówiąc – zauważalnie zwiększa wydajność urządzenia w trakcie grania. Zadebiutowała ona w Honorze Play i Honorze 9i. Pojawiła się ona również we flagowym Honor 10 GT. Producent – Huawei – zapowiedział, że kolejne urządzenia otrzymają wsparcie dla takowej w ramach aktualizacji.

Już w przyszłym miesiącu stosowną aktualizację otrzymają tegoroczne flagowce firmy. Huawei P20 Pro i Huawei P20. Razem z nimi na GPU Turbo mogą liczyć użytkownicy Huawei Mate 10 Pro i Huawei Mate RS.

Miesiąc później – we wrześniu – zaktualizowane zostaną modele Huawei P20 Lite, Huawei Mate 10 Lite i Huawei P Smart.

W październiku GPU Turbo trafi na starsze flagowce. Są nimi  Huawei P10Huawei P10 Plus, Huawei Mate 9 i Huawei Mate 9 Pro.

Podana lista nie zawiera w sobie urządzeń submarki Huawei – Honor’a. Nie oznacza to jednak, że żaden Honor nie otrzyma GPU Turbo. Wraz z prezentacją Honor’a 10 GT producent zapowiedział, że Honor 10 również otrzyma tą technologię – zapewne w tym samym czasie co Huawei P20. Nie zdziwię się jeżeli trafi ona także Honor’a 9.

Źródło: Huawei