Xiaomi Mi 5, Mi Note 2 oraz Mi Mix z aktualizacją do Androida Oreo

0
android oreo

Dosłownie wczoraj pisałem o aktualizacji dla tegorocznych urządzeń ze średniej półki cenowej od koreańskiego producenta, a właśnie docierają do nas kolejne wieści związane z aktualizacją do nowszej wersji systemu sygnowanego zielonego robocika. Tym razem dotyczą one trzech urządzeń ze stajni chińskiego producenta – Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi Note 2 oraz Xiaomi Mi Mix. Można rzec, że chodzi o modele, które były flagowcami w swoich kategoriach sprzed dwóch lat. Urządzenia, które aktualnie wykorzystywane są przez pokaźną liczbę użytkowników na świecie.

Akurat w przypadku urządzeń chińskiego producenta użytkownicy bardziej wyczekują nowych wieści na temat aktualizacji autorskiej nakładki systemowej Xiaomi czyli MIUI, bowiem z reguły przynosi ze sobą ona naprawdę pokaźną liczbę zmian. W przypadku kolejnego numerka związanego z Androidem jest to znacznie mniejszy entuzjazm, choć uważam, że jest to mimo wszystko ważny update, który warto zainstalować na swoim smartfonie. Po pierwsze wraz z paczką aktualizacyjną dostaniecie Androida Oreo w wersji 8.0. Prócz tego nowe oznaczenie/numer otrzymuje nakłada MIUI dokładniej mówiąc 9.6.1.0 Global. Prócz tego najpewniej update wniesie nową wersję paczek zabezpieczeń, choć tutaj nie mam dokładnych informacji.

Jak na razie update pojawił się tylko we Włoszech, lecz pewnie na przestrzeni następnych kilku tygodni dotrze również do Polski. Najpewniej jest to ostatni update dla tych urządzeń jeśli chodzi o Androida, jednak już jesienią pojawi się również update związany z nakładką MIUI 10. Jednak kiedy faktycznie ujrzy światło dzienne okaże się za jakiś czas bliżej daty rozpoczęcia aktualizacji. Dacie znać w komentarzach czy aktualizacja wylądowała na którymś z Waszych telefonów – Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi Note 2 oraz Xiaomi Mi Mix.

Źródło: pocketnow.com