Przygotujcie się na podwyżki cen abonamentu na Netflixie

0
netflix logo

Netflix podbija rynki platform streamingowych na całym świecie. Ta amerykańska platforma tak na dobrą sprawę przygotowuje co roku kilkaset materiałów na swoją platformą myślę tutaj zarówno o serialach, filmach czy materiałach dokumentalnych. Już teraz zapowiedział, że kolejnych latach będzie tylko zwiększał ilość tworzonych filmów i seriali. Dla nas odbiorców z całą pewnością to bardzo dobre rozwiązanie, jednak przy tak ogromnych kosztach w końcu Netflix musiał pomyśleć o podwyżkach abonamentu. Co prawda jak na razie całość jest w fazie testów, więc nie  mamy pewności, że faktycznie tak ie ceny będą mieć przełożenie w rzeczywistości.

Aktualnie za najprostszy abonament zapłacimy 34 zł, później 43 zł lub 52 zł. Ten ostatni oferuje w tym momencie wszystko co najlepsze na Netflixie czyli jakość 4K, oglądanie na 4 urządzeniach równocześnie. Jednak amerykański gigant chce dodać jeszcze czwarty pakiet Ultra, który w zależności od wersji ma kosztować od 63 do 74 zł. Ten nowy pakiet ma mieć kilka dodatkowych opcji jak chociażby możliwość włączenia HDR czy lepszą jakość dźwięku, przy jednej z wersji zmienił również ilość urządzeń, które można korzystać równocześnie przy pozostałych pakietach i tylko w tym najdroższym będzie można oglądać na 4 sprzętach równocześnie. Pozostałe pakiety zostały okrojone.

Jak na razie nie wiemy czy faktycznie zmiany wejdą w życie. Myślę, że dodanie dodatkowej opcji wiązać się będzie przede wszystkim  z nowymi funkcjami – standardem HDR czy lepszą jakością dźwięku. Dzięki czemu formalnie podwyżki cen nie będą nas dotyczyć, oczywiście jak całość będzie wyglądać przyjdzie nam pewnie jeszcze chwilę poczekać.