Galaxy S10 z potrójnym aparatem?

0

Świat mobilnych technologii cały czas się rozwija, producenci sprzętu mobilnego starają się zaskoczyć użytkowników różnymi nowinkami. Jednak nie zawsze są one przydatne i wchodzą do standardów smartfonów. Jakiś czas temu w niemal wszystkich flagowcach można było znaleźć chociażby port podczerwieni, który aktualnie montowany jest tylko w kilku urządzeniach. Przyjęły się już na dobre podwójne aparaty, jednak widać, że to rozwiązanie cały czas ewoluuje, bowiem Huawei jako pierwszy na taką skalę zaimplementował do Huawei P20 Pro potrójny aparat. O tym, że kolejne firmy chcą podobne rozwiązanie wdrażać w przypadku swoich telefonów pisałem już jakiś czas temu, wówczas przecieki dotyczyły nowego iPhone’a, a teraz z kolei Samsung przymierza się do podobnego rozwiązania.

samsung galaxy s10

Samsung chce rozbudować obiektywy znane z Galaxy S9+ o dodatkowe szerokokątne oczko. Rozwiązanie znane już u konkurencji i powiem szczerze jest to dobre posunięcie, które da całkiem sporo różnych możliwości. Oprócz dodatkowego trzeciego obiektywu będziemy mieć te znane z poprzedniej generacji rozwiązania, czyli 12 Mpx aparat ze zmienną przysłoną f/1.5 do f/2.4 oraz drugi teleobiektyw o rozdzielczości 13 Mpx i przysłonie f/2.4. Natomiast obiektyw szerokokątny z kolei będzie miał równie dobre parametry. Dokładniej mówiąc 16 Mpx oraz światło f/1.9 a pole widzenia ma mieć aż 123 stopni. Co na tle konkurencji wypada nieco lepiej np. dla porównania urządzenia z linii LG G mają podobne rozwiązanie, lecz tam mamy do czynienia z polem widzenia 120 stopni. W przeciwieństwie do trzech obiektywów z Huawei P20 Pro te w Galaxy S10 mają być ułożone w poziomie czyli idąc od lewej teleobiektyw, aparat główny ze zmienną przysłoną i na końcu szerokokątny.

Jeśli wszystkie powyższe spekulacje okażą się prawdą otrzymamy od Samsunga jeden z najbardziej wszechstronnych telefonów jeśli chodzi o robienie zdjęć. Tak na dobrą sprawę dostaniemy urządzenie, które pod każdym względem w kontekście robienia zdjęć może się bardzo dobrze sprawować. Zobaczymy też jak konkurencja będzie chciała odpowiedzieć na takie rozwiązanie i znając życie niedługo może się okazać, że trzy obiektywy główne będą standardem wśród flagowców w przyszłym roku. Oczywiście czas pokaże jak to wszystko wyjdzie, ale dla nas użytkowników szykują się ciekawe kolejne miesiące.

Źródło: gsmarena.com