0

Android GO jest bardzo ciekawą wersją znanego nam systemu z zielonym robocikiem w logo. Bazuje on na Androidzie Oreo jednak jest zdecydowanie mniej zasobożerny i posiada mniej funkcji niż jego “pełny odpowiednik”. Lekka wersja najpopularniejszego systemu na świecie bardzo dobrze przyjęła się w Indiach. Kraj ten wciąż się rozwija i w jego sklepach dostępne są tanie smartfony z dość słabą specyfikacją. Dzięki Androidowi GO urządzenia te są w stanie dobrze działać. Niestety, wielcy gracze na rynku mobilnym z dystansem podchodzą do tej wersji Androida. Niedługo ma się to zmienić ponieważ do sieci trafiła specyfikacja Samsunga J260F – pierwszego urządzenia smartfonowego lidera z Androidem GO na pokładzie.

Samsung J260F zwany również J2 Core nie zaoferuje nam fantastycznej specyfikacji – i o to chodzi. Do sieci dostało się zdjęcie prezentujące takową. Samo zdjęcie wygląda mało przekonująco jednak zgadza się z wynikami osiągniętymi przez urządzenie o nazwie kodowej J260G w benchmarku GeekBench a więc zakładam, że jest prawdziwe. Urządzenie wyposażone zostanie w 5 calowy wyświetlacz Super Amoled. Jego proporcje to zapewne 16:9 zaś rozdzielczość prawdopodobnie 720×1080 pikseli. Sercem smartfona będzie czterordzeniowy procesor Exynos 7570 o maksymalnym taktowaniu 1,4 GHz. Pamięci RAM będzie jak na lekarstwo bo jedynie 1 GB. Lepiej rysuje się ilość pamięci wbudowanej – 16 GB. Zapewne będzie ona rozszerzalna za pomocą kart MicroSD. Smartfon wyposażony zostanie w pojedynczy aparat tylny o rozdzielczość 8 Mpx i kamerkę do selfie 5 Mpx. Akumulator budżetowego Samsunga będzie miał pojemność 2600 mAh.

Jak donosi portal SamMobile urządzenie o nazwie J260G jest testowane w takich krajach jak – Wielka Brytania, Uzbekistan, Niemcy, Włochy, Ukraina, Rosja, Kazachstan, Francja i Polska. Wszystko wskazuje na to, że J260G i J260F będą posiadały taką samą specyfikację.

Źródło: SamMobile

Alcatel 1 to kolejny smartfon z Androidem GO

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy S10 będzie dostępny w trzech wariantach?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android