Xiaomi ze sporymi stratami finansowymi

0
xiaomi

Chińscy producenci podbijają rynek mobilnych technologii, tak na dobrą sprawę to wszystko dzieje się na naszych oczach już od pewnego czasu. Szlaki przecierał między innymi Huawei, który depcze po piętach czołówce. Jednak w tym wszystkim niemałe znaczenie mają pozostali gracze czyli Oppo, Xiaomi czy ZTE. A to dopiero wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o producentów sprzętów mobilnych, którzy są dostępni globalnie.

Ogólnie rzecz biorąc Xiaomi za pierwszy kwartał bieżącego roku Xiaomi zanotowało wzrost sprzedaży telefonów o bagatela 88%. Mówimy jak na razie jedynie o pierwszym kwartale, jednak to już może świadczyć, że kolejne miesiące będą jeszcze lepsze, tym bardziej, że dopiero Xiaomi Redmi Note 5 czy Xiaomi Mi 8 zadamawiają się na rynku, jak to w praktyce będzie się okaże za kilka miesięcy, jednak już teraz można mówić, że z całą pewnością rekord poprzedniego roku zostanie pobity. Jak te liczby mają się do sprzedaży samej ilości smartfonów? Według analityków Xiaomi sprzedało sumarycznie w pierwszym kwartale 2018 roku 28,1 milionów egzemplarzy swoich urządzeń, a to daje 8% udziału w rynku. W takim razie gdzie te straty?

To, że Xiaomi sprzedaje swoje telefony niezwykle tanio niestety dla samego chińskiego producenta ma odzwierciedlenie w wynikach finansowych. Przychód za pierwszy kwartał to 5,3 miliarda dolarów, jednak na czysto Xiaomi wykazuje spore straty sumarycznie ponad miliard dolarów. Okaże się za jakiś czas czy Xiaomi przy aktualnym podejściu do rynku jest w stanie odrobić te straty. Liczę, mimo wszystko że nie będzie chciał chiński producent łatać dziury budżetowej naszym kosztem, choć nie wiem w jaki sposób mógłby w inny sposób zaoszczędzić ponad miliard dolarów. Szansą pierwsza emisja publiczna, dzięki której mogą pozyskać od akcjonariuszy całkiem pokaźny zastrzyk gotówki. Jak to w praktyce wszystko wyjdzie jak zwykle czas pokaże. Ja jestem ciekawy jak Xiaomi dalej będzie sobie radzić na rynku mobilnych technologii.

Źródło: gsmarena.com