Huawei P9 bez Androida Oreo?

0
Huawei P9 - Bryan Sheffield

Aktualizacje smartfonów różnych producentów sprzętu mobilnego to temat, który powraca na łamach wszystkich technologicznych portali i blogów jak bumerang. Producenci przy okazji premiery kolejnej odsłony systemu sygnowanego zielonym robocikiem udostępniają listę urządzeń, które otrzymają najnowszą łatkę, która wprowadzi w tym wypadku Androida Oreo.

Użytkownicy Huawei P9 liczyli po cichu, że taki update otrzymają bowiem ich urządzenie nie należy do najstarszych smartfonów. Zostało wydane dokładniej mówiąc w 2016 roku, więc podobnie jak Samsung Galaxy S7. Ten telefon update otrzymał, co prawda z drobnym poślizgiem jednak już Android Oreo jest na flagowcu koreańskiego producenta. Posiadacze Huawei P9 nie będą mieć tyle szczęścia. Według informacji, które można znaleźć na stronie chińskiego producenta flagowiec sprzed dwóch lat nie spełnia minimalnych wymagań. Podejście dosyć dziwne, tym bardziej, ze aktualne średniopółkowe urządzenia nieraz mają słabsze bebeszki, a mimo to działają już od pewnego czasu na Androidzie Oreo.

Nie tak dawno podobny los spotkał Honor 8, teraz przyszła kolej na Huaawei P9. Chiński producent musi się w tym kontekście zdecydowanie bardziej postarać, bowiem coraz częściej potencjalni kupcy flagowców sprawdzają, jak dany producent dba o swoich klientów.