Samsung zaprezentował Galaxy A9 Star oraz Galaxy A9 Star Lite

0

Od jakiegoś czasu w sieci krążyły informacje na temat nowych smartfonów z serii A od Samsunga. Producent w końcu postanowił oficjalnie zaprezentować model Galaxy A9 Star, a także Galaxy A9 Star Lite. Oto, co należy wiedzieć o najnowszych smartfonach Samsunga z wyższej średniej półki cenowej.

Samsung Galaxy A9 Star

Na wstępie warto powiedzieć coś o wyglądzie. W tym modelu Samsung postanowił zastosować całkowicie inną koncepcję. Takiego wyglądu nie mieliśmy okazji jeszcze widzisz u Koreańczyków. Największym wyróżnikiem jest pionowa wysepka z dwoma obiektywami aparatu głównego, pod którym znajduje się jeszcze dioda doświetlająca LED. Największym niedomówienie jest według mnie (znowu) umiejscowienie skanera linii papilarnych. Producent postanowił umieścić skaner na wysokości dolnego obiektywu aparatu, co moim zdaniem wydaje się być zbyt wysoko.

Przejdźmy jednak do specyfikacji Galaxy A9 Star. Smartfon został wyposażony w 6,28-calowy wyświetlacz Infinity Display Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 18,5:9. Sercem A9 Star jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 660 z układem graficznym Adreno 512. Zestaw wspierany jest przez 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności wynoszącej 256 GB.

Smartfon na tylnym panelu posiada podwójny aparat główny, w konfiguracji 24 Mpx + 16 Mpx. Na froncie ulokowano z kolei kamerkę o rozdzielczości 24 Mpx. Póki co, nie wiemy jakimi dokładnie parametrami charakteryzują się wspomniane aparaty. Łączność w Galaxy A9 Star zapewniają następujące moduły: dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 ac (2.4 GHz i 5 GHz), LTE, Bluetooth 5.0, GPS, A-GPS oraz Glonass. Nie zabrakło również Dual SIM, portu USB typu C oraz złącza słuchawkowego jack 3.5 mm. Jeśli chodzi o zabezpieczenia biometryczne, to telefon został wyposażony w czytnik linii papilarnych oraz system rozpoznawania twarzy.

Samsung Galaxy A9 Star pracuje pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo z nakładką Samsung Experience 9.0, a za dostarczanie energii odpowiada akumulator o pojemności 3700 mAh z technologią szybkiego ładowania. Całość ma wymiary 162,4 x 77 x 7,55 mm i waży 188 gramów.

Samsung Galaxy A9 Star  Lite

Ten model to nic innego, jak przebrandowany Samsung Galaxy A6+, który nie tak dawno temu zadebiutował na polskim rynku. Przypomnijmy sobie jednak jego specyfikację.

Samsung Galaxy A9 Star Lite, podobnie jak A6+ został wyposażony w 6-calowy wyświetlacz (Infinity Display) Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 18,5:9. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 450 z grafiką Adreno 506. Zestaw wspierany jest przez 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozbudować przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności wynoszącej 256 GB.

Za jakość zdjęć odpowiada podwójny aparat główny, który składa się z oczka o rozdzielczości 16 Mpx z przysłoną f/1.7 oraz oczka o rozdzielczości 5 Mpx ze światłem f/1.9. Jest też kamerka przednia o rozdzielczości 24 Mpx z przysłoną f/1.9. Łączność w tym modelu zapewniają następujące moduły: dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b//g/n (2.4 GHz i 5 GHz), LTE, Bluetooth 4.2, NFC, GPS, A-GPS, Glonass oraz Beidou.

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo z nakładką Samsung Experience 9.0, a za dostarczanie energii odpowiada akumulator o pojemności 3500 mAh. Całość ma wymiary 160,2 x 75,7 x 7,9 mm i waży 191 gramów.

Ceny i dostępność

Samsung Galaxy A9 Star najpewniej będzie dostępny wyłącznie w Chinach i nie trafi na inne rynki. Jeśli chodzi o Galaxy A9 Star Lite, to model ten znany jest w innych krajach jako Galaxy A6+. Ceny obu modeli prezentują się następująco:

  • Samsung Galaxy A9 Star – 3699 juanów,
  • Samsung Galaxy A8 Star Lite – 2699 juanów.

Źródło: Samsung