LG Q Stylus zaprezentowany – szykuje się tańsza alternatywa Samsunga Galaxy Note?

0

Niedawno poznaliśmy smartfon, który za jakiś czas stanie się hitem wśród operatorów – LG Q7. W dniu dzisiejszym firma zaprezentowała jego większą, delikatnie ulepszoną wersję obsługującą rysik – LG Q Stylus. Mówimy tu dokładniej o trzech wersjach – LG Q Stylus+, Q Stylus i Q Stylusα. Chińczycy już kolejny raz eksperymentują z urządzeniem wspierającym rysik. Biorąc pod uwagę fakt, że LG Q Stylus będzie posiadał specyfikację odpowiednią dla średniej półki, można założyć, że będzie on tańszą (patrząc jednak na polską cenę Q7 nie jestem pewien czy tak bardzo tańszą) alternatywą dla Samsunga Galaxy Note 8 a także i jego następcy, który może pojawić się niedługo.

Wygląd

LG Q Stylus to, jak już wspomniałem, większy brat znanej nam Q7. Każda z dostępnych wersji pod względem wyglądu będzie identyczna i bardzo podobna do swojego mniejszego brata. Nowy smartfon chińskiej marki wyposażony zostanie w większy wyświetlacz niż w Q7 (5,5 cala). LG Q Stylus zaoferuje nam panel FullVision IPS LCD o rozmiarze 6,2 cala, rozdzielczości 2160×1080 pikseli a także, standardowych już proporcjach – 18:9. Taki stosunek rozmiaru do rozdzielczości daje nam 390 pikseli na cal. Urządzenie wykonane jest z aluminium. Na jego pleckach znajduje się pojedynczy aparat wraz z czytnikiem linii papilarnych. Nie ma informacji na temat dostępnych wersji kolorystycznych, ale wiele wskazuje na to, że będą to podobne do tych znanych z Q7 – Aurora Black, Moroccan Blue oraz Lavender Violet. LG Q Stylus ma wymiary 160.2×77.8×8.4 mm i waży 172 g.

Rysik

Każdy, kto choć raz miał w rękach smartfon obsługujący rysik wie, że jest to naprawdę użyteczny dodatek. Oczywiście, nie możemy porównywać rysika znajdującego się w Q Stylus z tym znanym między innymi z serii Samsung Galaxy Note. Producent zapewnia, że jest on bardzo precyzyjny. Dzięki rysikowi pisać będziemy mogli notatki (również na zablokowanym ekranie), tworzyć GIFy a także edytować zdjęcia. Warto nadmienić, że smartfon będzie odróżniał rysik od palca. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że obecne są również funkcje znane z poprzednich produktów LG z rysikiem –  przypomnienie o braku rysika w schowku czy też możliwość pisania na zrzutach ekranu.

LG Q Stylus+

Pierwszy i najmocniejszy z trójki. Producent nie określa procesora jaki znajdzie się na jego pokładzie, jednak bazując na Q7 można stwierdzić, że będzie to ośmiordzeniowy Snapdragon 450 o taktowaniu 1,8 GHz. Procesor wsparty będzie przez grafikę Adreno 506 a także 4 GB RAMu i 64 GB pamięci wbudowanej. Dostępną pamięć można będzie rozszerzyć za pomocą karty MicroSD. Za zdjęcia odpowiadać będzie jedno oczko 16 Mpx z detekcją fazy. Selfie wykonamy aparatem 8 Mpx lub też 5 Mpx – zależeć to będzie od rynku na jakim pojawi się smartfon. Akumulator Q Stylusa jest większy niż ten z Q7 (3000 mAh) i ma pojemność 3300 mAh. Urządzenie posiadać będzie mini jacka a także USB typu C. Za łączność odpowiada LTE, Bluetooth w wersji 4.2, dwuzakresowe(2,4 GHz i 5 GHz) Wi-Fi 802.11 b/g/n i NFC, Ciekawym dodatkiem będzie certyfikat IP68 jak i  MIL-STD 810G.

LG Q Stylus

Smartfon ten pod względem specyfikacji będzie prawie identyczny jak poprzednik. Obydwa urządzenia różni jedynie RAM i pamięć wbudowana, które dla Q Stylus wynoszą odpowiednio 3 GB i 32 GB. Aparaty będą takie same jak w Q Stylusie+. Na pokładzie obecne są również oba certyfikaty.

LG Q Stylusα

Najmniej wydajna jednostka z zaprezentowanych. Q Stylusα oferuje, również nieokreślony, procesor o taktowaniu 1,5 GHz. Ponownie bazując na Q7 możemy określić że będzie to ośmiordzeniowy Mediatek 6750 wspierany przez grafikę Mali-T860 MP2. Ilość dostępnego RAMu wynosi 3 GB a pamięci wbudowanej – 32 GB. Na pokładzie, tak jak u poprzedników, znajdziemy miejsce na karty MicroSD. Urządzenie różnić się będzie zastosowanym aparatem. Główne oczko będzie miało 13 Mpx zaś to przeznaczone do selfie – 5 Mpx. W zakresie pojemności baterii czy też łączności Q Stylusα nie będzie się różnił od lepszych braci. Smartfon nie zaoferuje nam certyfikatu IP68, jednak nadal obecny będzie tu MIL-STD 810G.

Dostępność

Producent nie ujawnił ceny żadnego ze swoich produktów – biorąc pod uwagę Q7 można założyć że będzie to około 1500 zł. Niestety, dla nas to bez znaczenia – producent w oświadczeniu prasowym poinformował, że urządzenie do sprzedaży wejdzie w trzecim kwartale na terenie Azji i Ameryki Północnej. Wiele wskazuje na to, że LG Q Stylus na starym kontynencie się nie pojawi.

LG Q

Źródło: LG