0

Na dzisiejszej konferencji Xiaomi odbywającej się Chinach, producent zapowiedział nową wersję swojej nakładki, czyli MIUI 10. Oprogramowanie w najbliższym czasie będzie dostępne w ramach publicznych beta testów. Sam interfejs wnosi wiele udoskonaleń, o których dowiecie się więcej w niniejszym wpisie.

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, zobaczyliśmy dzisiaj MIUI 10 wraz ze smartfonami Mi 8, Mi 8 Explore EditionMi 8 SE i opaską Mi Band 3. Nakładka ma być przede wszystkim lepiej zoptymalizowane i szybsze w stosunku do poprzedniej wersji. Producent dostosował także aplikacje specjalnie dla smartfonów z wyświetlaczami o proporcjach 18:9, które cechują się wąskimi ramkami.

Jedną z ciekawszych zmian jest przebudowany ekran multitaskingu. Zmieniono go tak, aby mieścił jak najwięcej aplikacji. Programy prezentowane są pionowo, prezentując jednocześnie pełny pogląd czterech aplikacji. Lista wspiera takżę liczne gesty i można ją przewijać w górę oraz w dół. Zmian doczekał się również pasek powiadomień, na którym to znajdziemy teraz duże okrągłe przyciski. Aktywne funkcje podświetlane są na niebiesko. Oprogramowanie wprowadza także możliwość kontrolowania innych urządzeń ze smartfona.

MIUI 10 zostało wyposażone również w funkcje związane ze sztuczną inteligencją. Dzięki algorytmom, nakładka będzie pomagać w wykonywaniu zdjęć oraz pozwoli uzyskać efekt rozmazanego tła w fotografiach portretowych. Nawet smartfony z pojedynczym aparatem głównym, zaktualizowane do MIUI 10 będą wspierać efekt rozmazanego tła. Sztuczna inteligencja ma dodatkowo redukować czas uruchamiania najczęściej używanych aplikacji. AI będzie uczyć się nawyków korzystania z urządzenia i w ten sposób będzie decydować, która aplikacja zostanie uruchomiona szybciej.

Więcej szczegółów na temat MIUI pojawi się wraz z czasem. Jak na razie, producent nie udostępnił informacji dotyczących oficjalnej daty udostępnienia MIUI 10. Wiemy jednak, że ogólne testy wystartują już 1 czerwca, a harmonogram ich rozpoczęcia dla poszczególnych urządzeń prezentuje się następująco:

HMD Global sypnęło nowościami. Poznajcie Nokię 5.1, Nokię 3.1 oraz Nokię 2.1

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi 8 oficjalnie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy