0

Nie minęło 2 tygodnie od premiery One Plusa 6 a wokół samego urządzenia sporo się w ostatnich dniach dzieje. Przypomnijmy, że One Plus 6 został oficjalnie zaprezentowany 16 maja bieżącego roku. Jednak już są zgłaszane problemy z nowym “pogromcą flagowców”.

Brak częstotliwości 4G

Nowy model chińskiego producenta można już zakupić w Europie w większych sieciach marketów. Niestety wygląda na to, że One Plus 6 nie zaliczy tegorocznej premiery do najbardziej udanych. Okazuje się bowiem, że nowy model nie radzi sobie z częstotliwościami 4G na terenie Francji. Po wybraniu lokalizacji jako Europa, telefon nie łączy się z sięcią LTE. Problem został zgłaszany na Twitterze przez wielu użytkowników. Na szczęście okazuje się, że wina leży po stronie pierwszego slotu na kartę SIM. Po przełożeniu karty do drugiego gniazda problem ustaje.

Na chwilę obecną One Plus prowadzi badania co jest przyczyną takiego zachowania urządzeń. Póki co problem dotyczy tylko Francji. Użytkownicy z innych krajów Europy nie zgłaszali jak dotąd problemów z brakiem częstotliwości LTE. Zespół wsparcia jest w stałym kontakcie z klientami, których dotknął ten problem.

Pierwsza aktualizacja – pierwsze kontrowersje

Kolejny problem dotyczy aktualizacji One Plusów 6. Ostatnia łatka pozwala zamaskować tak popularne ostatnimi czasy wycięcie u góry ekranu oraz nagrywać wideo w zwolnionym tempie w 480 klatkach przy rozdzielczości 720p oraz 240 klatkach w rozdzielczości FullHD. Zniknęła natomiast funkcja stałego aktywnego podświetlenia ekranu, Always On Ambient Display. Przed aktualizacją dostępne były opcje zawsze włączony lub przy uniesieniu.

Zaktualizowane urządzenia mają na stałe przypisaną opcję Lift Up, która wcześniej była jedną z opcji do wybrania. Producent jak do tej pory nie udzielił komentarza w tej sprawie. W sieci mówi się, że One Plus doszedł do wniosku, iż stałe podświetlenie ekranu będzie drastycznie wpływać na czas pracy na baterii. Nie musi być to do końca prawda bo przecież OP6 posiada Amoleda, więc ma możliwość podświetlania pojedynczych pixeli, zmniejszając automatycznie zużycie baterii w porównaniu ze zwykłym LCD wyposażonego w Always On Display.

Prawdopodobnie wszystkie urządzenia dostępne w sklepach w Polsce od 31.05, będą posiadały już wgraną nową aktualizację. Z jednej strony przynosi ona wiele dobrego, ale czy nie lepiej było dać użytkownikowi wybór? Wygląda na to, że oprogramowanie One Plusa 6 w dniu premiery nie było jeszcze do końca przygotowane na wejście na rynek. Czas pokaże jak pierwsze wpadki chińskiego producenta odbiją się na słupkach sprzedażowych.

 

Źródło: piunikaweb.com, phonearena.com

Honor 10 Lite – pierwsze przeciekowe informacje

Wcześniejszy wpis

Hama Rockman-L – recenzja głośnika

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy