Pierwsze informacje o Xiaomi Mi Note 5

0
xiaomi

Seria urządzeń Mi to zawsze były flagowe telefony zarówno podstawowa wersja Xiaomi Mi, Note jak i Mix to urządzenia z najwyższej półki. W ostatnim czasie jednak najwięcej informacji w internecie pojawiało się na temat Xiaomi Mi 8, którego premiera odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Dzisiaj jednak mamy dla informacje na temat innego urządzenia od chińskiego producenta czyli Xiaomi Mi Note 5. Jakie nowości przyniesie ze sobą nowy phablet Chińczyków.

Xiaomi Mi Note 5 będzie z całą pewnością urządzeniem z najwyższej półki, choć przecieki sugerują jednak o specyfikacji topowej, lecz z ubiegłego roku. Sercem bowiem tego telefonu będzie układ Qualcomma czyli Snapdragon 835, który był instalowany we flagowcach w ubiegłym roku. Do tego dochodzi jeszcze 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Xiaomi Mi Note 5 będzie wyposażony w ekran o przekątnej 5,99 cala, który najpewniej będzie pracował z rozdzielczością Full HD+. Niestety reszty specyfikacji nie znamy, jednak wygląda na to, że jedna z najnowszych propozycji od chińskiego producenta będzie z najwyższej półki, co prawda nie dostanie najnowszego Snapdragona 845, jednak mimo wszystko układ z poprzedniej generacji jest nadal bardzo wydajny.

Liczę, że przy takiej konfiguracji cena urządzenia będzie atrakcyjna, tym bardziej, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Xiaomi Mi 8 będzie bardzo dobrej cenie dostępny dla każdego. Kiedy Xiaomi Mi Note 5 zadebiutuje na rynku? Tego jeszcze dokładnie nie wiemy, ale możliwe że model ten oficjalnie zostanie zaprezentowany już w najbliższy czwartek 31 maja razem z Xiaomi Mi 8 oraz Xiaomi Mi Band 3. Oczywiście jak na razie wszystkie powyższe informacje są plotkami i dopiero za kilka dni zobaczymy czy okażą się prawdą.

Źródło: pocketnow.com