0

W ostatnim czasie nastała moda na różne wersje flagowych modeli. Tak na dobrą sprawę to podstawowa wersja smartfonów, a właściwie jego nazwa z odpowiednim dopiskiem pojawia się wśród urządzeń z niższej półki cenowej, a także średniakach. Dobrym przykładem jest chociażby Huawei i jego linia P20, gdzie mamy P20 Lite, Pro i podstawową, a zapewne później poznamy następne modele. W przypadku submarki Chińczyków czyli Honor wygląda na to, że również będzie bardzo podobnie. Nie tak dawno poznaliśmy oficjalnie Honor 10, a już na horyzoncie pojawiają się pierwsze informacje na temat średniopółkowego Honor 10 Lite.

Sercem nowego średniaka Honor będzie dobrze nam znany autorski układ chińskiego producenta czyli Kirin 659, do tego dojdzie 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć przy pomocy karty pamięci microSD. Do tego dochodzą cztery aparaty z tyłu 13 Mpx oraz 2 Mpx, natomiast od frontu mamy 16 Mpx matrycę. Mamy również ekran wielkości 5,84 cala, który pracować będzie z rozdzielczością 2280×1080 pikseli, a także baterię o pojemności 2900 mAh. Całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym jako Android Oreo.

Jak na razie nie wiemy kiedy ten model oficjalnie zostanie zaprezentowany, ani kiedy finalnie pojawi się na sklepowych półkach. Jednak znając życie i tempo wypuszczania na rynek nowych urządzeń Huawei nie każe nam zbyt długo czekać na Honor 10 Lite.

Źródło: pocketnow.com

Budżetowy Meizu M8c zadebiutował na rosyjskim rynku

Wcześniejszy wpis

Czy One Plus 6 został zbyt szybko wprowadzony na rynek?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android