0

Essential Phone 1 miał być rewolucją na rynku mobilnym. Przez producenta – Andy’ego Rubin’a którego określa się mianem ojcem Androida – nazywany on był smartfonem idealnym, i takim też wydawał się na pierwszy rzut oka. Niestety, wygórowana cena, niska dostępność a także błędy w oprogramowaniu doprowadziły do sprzedażowej klapy – zakupione zostało jedynie 150 tysięcy egzemplarzy. Nie dziwią więc informacje o anulowaniu prac nad jego następcą.

Firma Essential bez… Essentiala?

No właśnie, wydawać by się mogło, że Essential Phone to główny filar firmy Rubin’a. Oczywiście to twierdzenie błędne gdyż zajmuje się ona jeszcze segmentem smart-home i innymi urządzeniami mobilnymi… Przynajmniej tak wynika z tweeta jej założyciela.

Essential

Jak jest naprawdę? Dobre pytanie. Serwis Bloomberg nie wyklucza, że firma ta zostanie sprzedana. Takowa informacja nie została potwierdzona przez Andy’ego jednak w mailu wysłanym do pracowników zaznacza on, że nie zamykają oni firmy, a także prowadzą rozmowy mające na celu pozyskanie dodatkowych środków. W mailu znajduje się również informacja mówiąca, że wypadku problemów z ich uzyskaniem nie odrzucają oni opcji wystawienia firmy na sprzedaż. Osobiście życzę producentowi szczęścia i rozumiem rezygnację z Essential Phone 2. Po problemach z poprzednikiem trudno było by sprzedać, nawet dopracowanego, następcę.

Polska premiera LG G7 ThinQ

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy A6 i Galaxy A6+ debiutują na polskim rynku

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android