HBO Go po dwóch miesiącach użytkowania 

0
hbo go

Nieco ponad miesiąc temu platforma HBO Go została uwolniona. Wcześniej mogliśmy jedynie używać tej platformy podpisując umowę z operatorem. Nie było to zbyt wygodne, a jedynie część firm w ogóle umożliwiała takie rozwiązanie i powiem szczerze, że nie należy ono do najtańszych wersji. Chrapkę na dostęp do HBO Go miałem już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz mam możliwość tak długo testować usługę od HBO.

Jak to działa?

Teraz sprawa jest naprawdę prosta. Podobnie jak w Netfliksie wykupujemy abonament i otrzymujemy dostęp do całej bazy filmów i seriali, które znajdują się w HBO Go. W porównaniu do konkurencji tutaj mamy jeden poziom abonamentu 29,90 zł za miesiąc subskrypcji. W standardzie jest możliwość oglądania równocześnie na dwóch urządzeniach. Warto wspomnieć, że pierwszy miesiąc jest bezpłatny, więc bez żadnych zobowiązań możemy platformę streamingową HBO przetestować. Wystarczy założyć konto, podpiąć kartę i już możemy się cieszyć ogromną bazą filmów i seriali.

Baza filmów

Zacznijmy od właściwego „mięsa” czyli właśnie bazy filmów i seriali, które znajdują się w HBO Go. Powiem szczerze, że tutaj chyba jedynie konkurencję może stanowić Netflix, bowiem HBO od wielu lat budowało swoją markę. Przez te lata powstało kilkadziesiąt kultowych niemal seriali do których mamy aktualnie dostęp. Wśród nich znajdziemy między innymi Rodzinę Soprano, Kompanię Braci, ale również hity ostatnich miesięcy czyli Grę o Tron czy Westworld. HBO zrealizowało również dwa nasze rodzime seriale Wataha i Pakt. Oba prezentują wysoki poziom, więc również warto się nim przyjrzeć. Prócz świetnych seriali mamy pokaźną liczbę filmów. Tutaj baza jest bardziej zmienna. Co miesiąc pojawiają się nowe pozycje, które kilka kilkanaście miesięcy temu miały swoje premiery w kinach. Znajdziemy wśród nich również klasyki, które każdy kinomaniak powinien zobaczyć. Pod względem bazy filmów myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jest ona ogromna i nawet przez ten miesiąc testowy jeśli wybierzecie sobie kilka seriali i tak Wam braknie czasu na obejrzenie wszystkiego.

Sprawy techniczne

Do bazy filmów i seriali nie mogłem się przyczepić. Mamy naprawdę ogromny wybór i gdy odpaliłem aplikację HBO Go wyznaczyłem sobie długą listę seriali i filmów, które chcę obejrzeć. Wówczas zacząłem realizować swój plan, jednak wtedy nieco się zawiodłem. Platformę HBO Go miałem okazję przez ponad miesiąc testować na kilku swoich urządzeniach. Począwszy od aplikacji na Playstation 4, poprzez apkę Android TV wersję przeglądarkową, a także aplikację mobilną na tablecie i smartfonie. Miałem niemal całkowity przekrój przez to jak na każdej z platformie wygląda HBO Go i powiem szczerze, że jeśli chodzi o funkcjonalność na każdej z tych platform to jest praktycznie identyczna. Oczywiście są odpowiednie zmiany które wprowadzane są w zależności od specyfiki platformy. Jednak to mimo wszystko kosmetyka. Zawiodłem się na możliwości personalizacji i ilość samych funkcji. Po pierwsze w przeciwieństwie chociażby do Netflixa nie możemy tworzyć kont użytkownikom. Szczególnie dziwne jest to posunięcie ze względu na to, że możemy równocześnie oglądać na dwóch urządzeniach, a oglądając ten sam serial wchodzimy sobie między sobą cały czas w paradę. Musimy za każdym razem samemu wybierać jaki odcinek chcemy oglądać. Drugą irytującym elementem jest fakt, że aplikacja nie zapamiętuje w ogóle ustawień oglądania. Co chwilę włączają się napisy, które np. przy polskich serialach nie musiałyby się natywnie włączać. Również wsparcie dla starszych wersji Androida niestety nie jest zbyt rozbudowane. Mój co prawda wysłużony tablet z Androidem 4.2 niestety nie współdziała z HBO Go, a zarówno Netflix, Showmax jak i NC+ Go działają bez przeszkód.

Podsumowując, HBO Go to platforma która ma w swojej bazie ogrom filmów i seriali, które są najwyższym możliwym poziomie. Jednak pod względem technicznym musi zdecydowanie nadrobić by dogonić konkurencję, tym bardziej, że takie platformy streamingowe rosną w siłę i co chwilę mamy kolejne ulepszenia i udogodnienia dla użytkowników. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o HBO Go. Pochwalcie się jakie seriale i filmy obejrzeliście podczas darmowego miesiąca w HBO Go.