0

Vivo Apex jest jednym z niewielu urządzeń zaprezentowanych na targach MWC w Barcelonie, które przyciągnęło wzrok tak wielu technologicznych obserwatorów. Wszystko za sprawą niemal bezramkowej konstrukcji jak również czytnikowi odcisku palca wtopionym w ekran o zwiększonym obszarze roboczym.

Jeszcze niedawno Apex był tylko prototypem, ale okazuje się że ten koncepcyjny model zamierza być produkowany na masową skalę.

W Chinach producent rozsyła informację o premierze rewolucyjnego urządzenia planowaną na 12 czerwca. Materiały reklamowe nie wskazują bezpośrednio na model Apex, jednak design i specyfikacja pasują do pokazanego przez Vivo w Barcelonie właśnie Apex`a.

Odnośnie specyfikacji to będziemy mieli do czynienia z topowym w tym roku SoC czyli Snapdragonem 845 z układem graficznym Adreno 630. Całość dopełnia to co wyróżnia Apexa na tle wszystkich bezramkowców. Jest nim jego ekran, który pokrywa 91% całego frontu urządzenia. Żaden producent nie był w stanie zbliżyć się do tej wartości, przynajmniej do tej pory.

Vivo podkreśla w materiałach reklamowych praktycznie bezramkowy ekran o przekątnej 5.99 cali pod którym umieszczony będzie czytnik linii papilarnych. Po materiałach dostępnych w sieci wyraźnie widać, iż nie jest to demon prędkości. Być może wersja przeznaczona do produkcji masowej będzie pod tym kątem bardziej dopracowana. Co ciekawe czytnik zezwala na zabezpieczenie urządzenia dwoma różnymi palcami jednocześnie.

Innowacji ciąg dalszy

Model koncepcyjny posiada również bardzo ciekawy mechanizm kamery do selfie. Jak widać na materiałach prasowych lub prezentacji prototypu Apexa, na przodzie urządzenia próżno szukać czujników czy wspomnianej kamerki. Wcale to nie oznacza, że tych wszystkich rzeczy tam nie ma. Czujniki są również ukryte pod ekranem a kamera do selfie posiada mechanizm, który wysuwa soczewkę z górnej części obudowy.

Pytaniem jest ile z wersji koncepcyjnej będzie przeniesione do urządzeń przeznaczonych do masowej produkcji. Niestety producent  nie informuje o takich szczegółach.

 

Cena w dniu premiery nie jest jeszcze znana. Przewidywać można jedynie, że podobnie do OnePlus, Vivo będzie chciało zaatakować rynek smartfonów stosunkiem ceny do tego co oferuje urządznie. Szczególnie, że model Apex zdaje się być pionierem w kilku dziedzinach.

Uważacie, że Vivo Apex ma szanse zwojować rynek smartfonów? Czy innowacyjne rozwiązania pomogą Vivo w nawiązaniu walki z czołowymi producentami? Czekamy na wasze opinie!

Źródło: gizchina.com, gsmmaniak.pl

Samsung prezentuje nowe urządzenia z serii J. Poznajcie Galaxy J6 oraz Galaxy J8

Wcześniejszy wpis

Stało się. LG G6 otrzymał aktualizację do Androida Oreo

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy