Xiaomi Mi Max 3 pojawi się dopiero w lipcu?

0

Xiaomi zapowiedziało dużą prezentację kilku urządzeń (czyżby Mi 7 z asystą Mi Banda 3?). Będzie ona miała miejsce 31 maja. Dla przypomnienia – Mi Max 2 zaprezentowany został w maju ubiegłego roku. Biorąc pod uwagę ten fakt można by założyć, że na danej prezentacji pokazany zostanie jego następca. Nic bardziej mylnego, CEO Xiaomi – Lei Jun poinformował, że Mi Max 3 na chwilę obecną nie jest gotowy na premierę. Zapowiedział on również, że ujrzymy go w lipcu. Czy warto czekać te dwa miesiące?

Max 3

Tak prawdopodobnie wyglądać będzie etui do Mi Max’a 3.

Godny następca?

Phablet od Xiaomi (czy może tablet z funkcjami telefonu?) otrzyma 7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2160×1080 px i standardowych już proporcjach 18:9. Taki stosunek rozdzielczości do wielkości wyświetlacza daje nam zagęszczenie pikseli równe około 345 na cal. Mi Max 3 ma pojawić się w dwóch wersjach, co ciekawe nie będą one różniły się jedynie pamięcią, prezentują się one następująco :

  • Snapdragon 660 (8 rdzeni z taktowaniem 2,2 GHz, grafika Adreno 512) a także 4 GB RAMu i 128 GB pamięci wbudowanej,
  • Snapdragon 636 (8 rdzeni z taktowaniem 1,8 GHz, grafika Adreno 509) wraz z 3 GB RAMu i 64 GB pamięci wbudowanej.

Oba warianty otrzymają te same aparaty. Co do aparatu głównego – nie ma na ten temat pewnych informacji. Wiadomo, że może to być matryca Sony IMX363, która znajduje się w Mi Mixie 2S. Istnieje również inny przeciek mówiący o podwójnym aparacie z dwoma matrycami produkcji Samsunga –  S5K217 i S5K5E8. Osobiście wydaje mi się, że druga opcja jest bardziej prawdpodobna – podwójny aparat pasowałby do ukazanego wyżej etui. Kamerką do selfie będzie kolejny produkt koreańskiego giganta – S6K4H7 wraz ze skanerem tęczówki. Seria Mi Max jest znana z wielkich baterii – tak będzie i w tym wypadku. Mi Max 3 otrzyma baterię o pojemności 5500 mAh a także wsparcie dla ładowania bezprzewodowego. Na pleckach urządzenia znajdzie się również czytnik linii papilarnych. Oczywistym już, jest brak mini jacka. Osoby zainteresowane kupnem tego phabletu mogą poczuć się zawiedzione z powodu braku NFC. Smartfon ten ma pracować pod kontrolą Androida 8.1 z autorską nakładką MIUI (może już w wersji 10?).

Źródło: Gizmochina