Czyżbyśmy mieli poznać Xiaomi Mi 8 zamiast Mi 7?

O nowym flagowcu chińskiej marki coraz głośniej – wszakże premiera ma mieć miejsce, ponoć, już za trzy dni! Jakiś czas temu nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji ponieważ w sieci zostało opublikowane zdjęcie, które może przedstawiać opakowanie nowego flagowca. Czemu nieoczekiwany? Ponieważ na pudełku nie znajdziemy oczekiwanego numeru siedem a ósemkę.

Mi 8

Czy to rewolucja…

Producenci z reguły decydują się na przeskok w numeracji aby zasygnalizować dużą zmianę względem poprzedniego modelu. Taka zmiana miała miejsce w wypadku flagowców Huawei (chociaż osobiście uważam, że było to proste zagranie marketingowe). Co takiego planuje zaprezentować Xiaomi, że chce przeskoczyć o jeden numerek? Czy może chodzić tu o porównywalną a nawet lepszą technologię skanowania twarzy niż w iPhonie X? Chyba, że mowa o czytniku linii papilarnych zatopionym w wyświetlaczu. Odnośnie czytnika – na YouTubie pojawił się film, który ponoć prezentuje działanie takowego czytnika w Mi (8?).

Wygląda ciekawie prawda? Na filmie widzimy, że odblokowanie następuje naprawdę szybko, chociaż nie tak szybko jak w wypadku standardowych czytników.

…Czy może kit?

Pierw zdementujmy informację o Mi 8. Zbliża się ósma rocznica powstania Xiaomi i prawdopodobnie urządzenie celebrujące ją pojawi się właśnie w pokazanym przeze mnie pudełku. Czy będzie nim Mi 8? Szczerze wątpię. Bardziej przychylam się do informacji o powstaniu limitowanego urządzenia niezwiązanego z linią Mi. Czas na czytnik linii papilarnych. Tutaj jest inaczej – z jednej strony przecieki wskazywały, że Mi 7 posiadać będzie takowy, jednak w moim odczuciu film nie musi przedstawiać właśnie tego telefonu. Równie dobrze może być to Vivo X21 UD, którego animacja odblokowywania wygląda bardzo podobnie do tej (aby zobaczyć animację przewińcie do około 7.20).

Źródło: SlashLeaks

More Stories
Sony Xperia XA2 Plus oficjalnie zaprezentowana