Asus Zenfone 5 średniakiem z najlepszym aparatem

0
asus zenfone 5

Od pewnego czasu na rynku mobilnych technologii walka wśród flagowców toczy się przede wszystkim na tle aparatów. Coraz więcej użytkowników zwraca na ten element większą uwagę, a i pod innymi względami najnowsze smartfony nie różnią się znacząco od siebie. Jak to wygląda w przypadku średniaków? Dosyć podobnie, choć tutaj rozpiętość mocy obliczeniowej poszczególnych modeli w średniej półce cenowej jest znacząca. Oliwy do ognia dorzuca również zagraniczny serwis DxOMark, który od niedawna testuje również aparaty w tańszych telefonach.

Według najnowszych testów najnowszy smartfon tajwańskiego producenta czyli Asus Zenfone 5 zdetronizował aktualnego lidera czyli Samsung Galaxy A8 (2018) i to o kilka długości. Wynik uśredniony to 90 punktów, dla zdjęć to 93, a nagrań wideo 86. Taki wynik osiągały chociażby ubiegłoroczne flagowce czyli HTC U11 czy Pixel. Liczby te mówią same za siebie. Co prawda trzeba wziąć pod uwagę, że to jest mimo wszystko wyższa półka średnia, jednak widać w tym zakresie znaczący progres. Co oferuje Asus Zenfone 5? Przede wszystkim podwójny główny obiektyw o matrycy 12 Mpx i 5 Mpx. Pierwszy wyposażono w światło f/1.8 oraz sensorze Sony IMX363, drugi z aparatów jest szerokokątny o polu widzenia 120 stopni

Jak na razie nie wiemy kiedy konretnie zadebiutuje Asus Zenfone 5 w Polsce, jak na razie jest dostępny tylko we Włoszech sugerowanej cenie 399 euro zakładając wariant z 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. W przeliczeniu na złotówki to koszt około 1999.

Źródło: pocketnow.com