0

Android Go to jeden z najświeższych projektów amerykańskiego giganta z Mountain View. System ten został przygotowany z myślą o tych najsłabszych pod względem specyfikacji smartfonów. W Polsce tak na dobrą sprawę dopiero teraz pojawiają się pierwsze rozwiązania bazujące na tym systemie i jednym z nim jest Nokia 1.

Sercem urządzenia jest jeden z słabszych układów MediaTeka czyli MT6737M, który wyposażony jest w cztery rdzenie, do tego dochodzi 1 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Jak sami widzicie podstawowe parametry Nokii 1 nie napawają optymizmem, ale według zapewnień producenta całość ma działać bez najmniejszych problemów. Specyfikację uzupełnia ekran o przekątnej 4,5 cala, który pracuje z maksymalną rozdzielczością 854×480 pikseli, mamy dwa aparaty 5 Mpx oraz 2 Mpx oraz baterię o pojemności 2150 mAh. Dodatkowo mamy wymienną tylną obudowę.

Na koniec cena – Nokia 1 została wyceniona na poziomie 349 zł. Powiem szczerze, że się zawiodłem jeśli chodzi o ten model gdyby kosztował około 100 zł mniej byłby hitem jeśli chodzi o operatorów, a tak za kilkadziesiąt złotych więcej mamy Xiaomi Redmi 5A, który ma znacznie mocniejsze parametry od Nokia 1. Co sądzicie o najnowszej propozycji Finów?

Nokia X6 oficjalnie zaprezentowana

Wcześniejszy wpis

TP-Link Neffos C5A – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android