Aktualizacja dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge do Androida Oreo wstrzymana

0
galaxy s7 edge

Większość flagowców, które pojawiły się na rynku mobilnych technologii w ubiegłym roku otrzymały już aktualizacje do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem (jedynym niechlubnym wyjątkiem jest bodaj LG G6, choć w tym wypadku sytuacja niedługo może się zmienić). Producenci sprzętu mobilnego przenoszą się na wcześniejsze modele i te ze średniej półki cenowej. Dobrym przykładem jest chociażby właśnie koreański producent, który nie tak dawno rozpoczął aktualizację do swojego średniaka czyli Samsunga Galaxy A5 (2017),  teraz przyszła kolej na flagowce sprzed dwóch lat.

Oczywiście mowa tutaj o Samsung Galaxy S7 oraz wersji z zakrzywionym wyświetlaczem czyli Samsung Galaxy S7 Edge. Proces aktualizacyjny dla obu urządzeń rozpoczął się już kilka dni temu. Posiadacze jednego i drugiego modelu po aktualizacji skarżą się na pewne problemy. Mianowicie pojawia się tak zwany bootloop czyli zapętlanie się telefonu na procesie uruchomiania. Proces w wielu wypadkach niestety kończy się wizytą takiego telefonu w serwisie stąd Samsung zdecydował się na wstrzymanie procesu aktualizacji dla swoich flagowców.

Powiem szczerze, że coraz bardziej mnie dziwi fakt, że Samsung przygotowując oprogramowanie dla swoich flagowców czy w ogóle dla smartfonów, wydaje je tak niedopracowane mimo iż przechodzą beta testy nadal pojawiają się takie problemy. Co to oznacza dla nas użytkowników? Przede wszystkim to, że niestety pojawienie się stabilnej wersji Androida Oreo przesunie się w czasie o co najmniej kilka tygodni. O ile tego niestety nie jestem w stanie określić.

Źródło: pocketnow.com