0

Tak na dobrą sprawę nie zadomowił się jeszcze na rynku Samsung Galaxy S9 i jego większy brat Galaxy S9+, mieliśmy już plotki o Galaxy Note 9, a już coraz więcej wiemy na temat kolejnego przyszłorocznego flagowca koreańskiego producenta – Samsung Galaxy S10 często też nazywany Samsung Galaxy X. Z całą pewnością Koreańczycy szykują coś specjalnego na dziesiątą odsłonę swojego najmocniejszego telefonu. Była mowa, że będzie miał wyginany ekran, jednak później pojawiły się informacje, że ten model będzie w ogóle innym smartfonem. W takim razie jakie niespodzianki szykuje dla nas Samsung?

Od pewnego czasu trwa walka związana z umieszczeniem pod wyświetlaczem czytnika linii papilarnych i najprawdopodobniej bo wielu bojach Samsung zdecyduje się na zaimplementowanie tego bajeru w swoim telefonie. Jednak nowością, która może część z Was zaskoczyć jest ekran 4K. Do tej pory Samsung mocno bronił się przed wpuszczeniem na rynek smartfona z takim wyświetlaczem i wśród największych graczy tylko Sony zdecydowało się na taki krok. Przy wyświetlaczach 2K i przekątnych 5,5 cala do 6,5 cala praktycznie mamy zagęszczeni powyżej 500 ppi, a ludzie oko jest w stanie zauważyć pojedyncze piksele bez uzbrojenia przy 300 ppi, w przypadku 4K mówimy o zagęszczeniu około 700 ppi. Czy to nie sztuka dla sztuki? Dla przeciętnego użytkownika efekt w ogóle nie będzie dostrzegalny, ale za to zdecydowanie bardziej będzie obciążony sam układ w telefonie.

Zobaczymy czy faktycznie koreański producent zdecyduje się na implementację wyświetlacza 4K w Galaxy S10. Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Jest sens implementować taki ekran w smartfonie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

Znamy polską cenę Xiaomi Redmi Note 5. Jest bardzo dobrze.

Wcześniejszy wpis

Lenovo Z5 na kolejnym renderze

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android