Nowy, flagowy model firmy Smartisan już jutro!

0

Smartisan to marka mało popularna w Polsce i na świecie. Jest ona również stosunkowo młoda i jej asortyment to zaledwie siedem urządzeń. Dotąd firma prezentowała jedynie średniaki – z procesorami Snapdragon z serii 600. Wyjątkiem były modele M1 i M1L, które napędzał Snapdragon 821. Ten tydzień obfituje w kilka chińskich premier, jutro Oppo Realme 1, zaś w sródę – OnePlus 6. Do tej listy musimy doliczyć również nowe urządzenie Smartisana – R1. Czy będzie to urządzenie godne uwagi? Przekonajmy się.

Wygląd

Szczerze mówiąc, o wyglądzie nie wiemy praktycznie niczego. Możemy domyślać się że Smartisan postara się stworzyć urządzenie bezramkowe, na miarę aktualnych flagowców. Prawdopodobnie nadchodzący model, jak i wiele urządzeń innych producentów, będzie miał notcha. Potwierdzają to grafiki zawierające zrzuty ekranu z tego telefonu – na środku paska powiadomień widnieje pusta przestrzeń. Mam jednak nadzieję, że się mylę. Plecki urządzenia wykonane zostaną ze szkła – obecność ładowania indukcyjnego potwierdzona.

Podzespoły

Jak na flagowca w 2018 roku Smartisan R1 zostanie wyposażony w Snapdragona 845 – potwierdził to wiceprezes komentując film Qualcomma na weibo – wspieranego, prawdopodobnie przez 4 lub 6 GB RAMu. Istnieje szansa, że pojawi się również model z 8 GB. Pamięć wbudowana będzie miała standardowe pojemności – 64 i 128 GB. Wiadomości na temat zastosowanego wyświetlacza brak. Bazując na poprzednich modelach możemy założyć że pojawi się tu ekran wykonany w technologii IPS, o rozmiarze około 6 cali i rozdzielczością większą niż FullHD. Czytnik linii papilarnych pojawi się prawdopodobnie na pleckach urządzenia – nic nie wskazuje na to aby był obecny pod wyświetlaczem. Pojemności baterii również nie znamy, zapewne będzie ona miała około 3500 mAh. Jeśli chodzi o aparat – tutaj wiemy więcej. Tył urządzenia zostanie wyposażony w matrycę Sony IMX363 – obecną również w Xiaomi Mi Mix 2s – o wartości przesłony f/1.8 i rozdzielczości 12 Mpx. Na przodzie zaś pojawi się nieokreślony aparat o rozdzielczości 16 Mpx i przesłonie f/2.0. Czyżby szykował nam się kolejny fotograficzny chińczyk? Dowiemy się o tym już jutro.

Źródło: Gizmochina, cnmo