Nokia X6 (2018) na nowych zdjęciach

0

Już za kilka dni HMD Global zaprezentować ma smartfona, który kryje się pod nazwą kodową TA-1099. W przeciekach urządzenie ma dwie nazwy: Nokia X oraz Nokia X6, jednak według najnowszych przecieków, okazuje się, że właściwą nazwą jest ta druga. Sprawdźmy, co oferować będzie najnowszy smartfon HMD Global.

Zacznijmy od specyfikacji urządzenia. Nokia X6 zostanie wyposażona w 5,8-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 18:9. Jego sercem ma zostać procesor Qualcomm Snapdragon 636 z układem graficznym Adreno 509. Całość prawdopodobnie będzie wspierana przez 3 GB, 4 GB lub 6 GB pamięci RAM oraz 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej, którą można będzie zapewne rozbudować przy pomocy karty microSD.

Nie zabraknie również 16 Mpx aparatu głównego i 16 Mpx kamerki przedniej. Całość pracować ma pod kontrolą Androida 8.1 Oreo. Smartfon będzie czerpać energię z akumulatora o pojemności 3000 mAh. Nokia X6 ma wymiary 147,2 x 70,98 x 7,99 mm i waży 151 gramów.

Jeśli chodzi o wygląd urządzenia, to na poniższych zdjęciach możemy zauważyć, że Nokia X6 zostanie wyposażona w charakterystyczne wycięcie w ekranie. Jest też pionowo umieszczony aparat główny na pleckach. Na fotografiach nie są widoczne napisy, które mogłyby sugerować, że smartfon zostanie wyposażony w aparat stworzony przy współpracy z ZEISS. Na tylnym panelu można także zauważyć czytnik linii papilarnych.

Źródło: Weibo