Google zadba o lepsze bezpieczeństwo naszych smartfonów

0
android oreo

Temat bezpieczeństwa powraca na każdym kroku. Co chwilę jesteśmy narażeni na kolejne ataki, które są coraz bardziej zuchwałe. Hakerzy przede wszystkim chcą pozyskać nasze dane lub pieniądze, jednak gigant z Mountain View już od pewnego czasu wydaje comiesięczne aktualizacje dla naszych telefonów, a tak właściwie na system sygnowany zielonym robocikiem. Jednak większość producentów sprzętu mobilnego wydaje paczki zabezpieczeń głównie dla swoich flagowców, a niestety średnia półka i najniższa traktowane są nieco po macoszemu. Jedynym wyjątkiem potwierdzającym regułę jest Nokia, która aktualizuje swoje urządzenia naprawdę często i to niemalże wszystkie. Jednak już niedługo sam Google będzie „wymuszał” na producentach częstsze aktualizacje zabezpieczeń.

Na ostatniej konferencji Google’a mieliśmy okazję zapoznać się z naprawdę sporą ilością nowości zarówno dotyczących bezpośrednio Androida, jak i usług samego giganta z Mountain View. Szef do spraw bezpieczeństwa David Kleidermacher stwierdził, że Google pracuje na tym by wymusić na producentach częstsze aktualizacje smartfonów. Co prawda nie dowiedzieliśmy się jak to ma wyglądać finalnie, jednak myślę, że w niedalekiej przyszłości sytuacja pod tym względem może się znacząco poprawić szczególnie dla nas użytkowników.

Mam nadzieję, że faktycznie zmiany wyjdą nam na korzyść, bowiem wiele telefonów z niższej czy średniej półki nie było aktualizowanych od wielu miesięcy. Liczę, że teraz choć raz na kwartał takie telefony otrzymają odpowiedni update.

Źródło: pocketnow.com