Android P dostępny dla wybranych urządzeń

0
android p

Pierwszy telefon z Andriodem na pokładzie pojawił się w 2009 roku. Był to HTC Dream, w Polsce sprzedawany jako Era G1. Od tamtego momentu system nieustannie się rozwija. Obecnie dysponujemy ósmą już wersją o nazwie Oreo, jednak gro telefonów pracuje na starszym oprogramowaniu. Najczęściej jest to Nugat czyli siódma odsłona oprogramowania od Google. Na najnowszym oprogramowaniu pracuje niewiele, bo zaledwie 5,7% wszystkich aktywnych urządzeń, a za rogiem już czai się Android P.

Nowa wersja systemu spod znaku zielonego robocika jest już w fazie testów. O zmianach jakie przynosi za sobą Android P możecie przeczytać w tym materiale. Pierwotnie Beta miała być dostępna tylko na urzędzenia stworzone bezpośrednio przez Google, natomiast lista ta zawiera nie tylko Pixele czy Nexusy. Najnowsza odsłona oprogramowania dostępna jest już na Google Pixela, Pixela XL, Pixela 2, Pixela 2 XL, Nexusa 5X, Nexusa 5P oraz Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokię 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21 UD, The Essential Phone jak również nie wprowadzonego jeszcze do sprzedaży One Plusa 6.

Beta dla przedpremierowego One Plusa?

O ile przy wszystkich poprzednio wymienionych modelach nie jakiegoś większego zaskoczenia, szczególnie przy firmowych urządzeniach od Google, tak One Plus jest swego rodzaju zaskoczeniem lecz w pozytywnym znaczeniu. Dyrektor generalny One Plus powiedział w wywiadzie, że beta testy na OP6 są oczywiste gdyż użytkownik kupując flagowca oczekuje, że urządzenie będzie działało na najnowszym oprogramowaniu zapewniając jednocześnie dostęp do najnowszych rozwiązań. Takie decyzje są rzadkością, ale trzeba się cieszyć z podejścia One Plus. Być może ta decyzja wpłynie na sprzedaż modelu w pierwszych miesiącach zanim Android P opanuje większą część urządzeń.

Wy też czekacie na Androida P? Dajcie znać w komentarzach!

 

Źródło: androidcentral.com, gizchina.com