0

HMD Global jest bardzo zajęte przygotowaniami do prezentacji nowego modelu w gamie marki Nokia. Mianowicie chodzi o Nokię X.

Nadchodzący średniak finów może zapowiadać powrót Nokii do walki o klientów. Nowy model ma być wyposażony w układ Snapdragona 636 oraz 4GB ramu. Oczywiście zgodnie z modą będzie posiadał notcha a sam ekran będzie miał 5.8 cali i proporcje 19:9. Na wyróżnienie zasługują tutaj bardzo cienkie ramki tak popularne w dzisiejszych czasach.

W Chinach HMD zorganizowało sześciodniowy event, na którym dostępne były wszystkie modele z obecnej gamy marki jak i te, które nie zostały jeszcze oficjalnie wydane. Firma pokazała przedpremierowo nową Nokię X. Co prawda urządzenie było odpowiednio zabezpieczone przed ciekawskimi, co nie zmienia faktu, że ogólny zarys urządzenia wraz z dotychczasowymi przeciekami tylko potwierdzają jak finalnie będzie wyglądać nowy model finów.

Tył urządzenia będzie szklany a na nim znajdziemy podwójny aparat. Nokia X ma zostać wypuszczona na rynek z Androidem Oreo prosto po wyjęciu z pudełka. Bez zaskoczenia jest również to, że nowa Nokia będzie pracować na czystym Androidzie.

Premiera Nokii X

Premiera Nokii X planowana jest na 16 Maja czyli na dzień przed premierą nowego One Plus 6. Mimo wielkiego oczekiwania na nowego pogromcę flagowców może się okazać że finowie skradną część blasku z premiery OP6. Zrozumiałym jest, że wydajnościowo to nie ta sama liga ale oczy wszystkich mogą być zwrócone w kierunku odradzającej się legendy telefonów komórkowych.

Czy Nokia ma szanse na powrót do walki z największymi graczami? Czy nowy model pozwoli im na walkę w segmencie średnim? Dajcie znać co o tym sądzicie!

Źródło: gizchina.com, trustedreviews.com

Potrójny aparat w iPhonie jeszcze w tym roku?

Wcześniejszy wpis

Jeszcze lepsza synchronizacja telefonu z komputerem?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy