0

Smartfony już dawno stały się nieodłącznym elementem naszego życia – komputery przerodziły się w jednostki “do zadań specjalnych”. Wielu producentów stara się doprowadzić do jak największej synchronizacji między nimi. Każdy ma na to swój sposób, jednak Apple robi to najlepiej – niestety, tylko gdy oba produkty pochodzą od właśnie tej firmy. Co gdy chcemy połączyć urządzenie z komputerem pracującym na systemie Windows? Tutaj do gry wchodzi Microsoft.

“Your Phone” tym na co czekaliśmy od dawna?

Na chwilę obecną do dzielenia się plikami pomiędzy urządzeniami może służyć wbudowany w Windowsa OneDrive lub też rozwiązania konkurencji – przykładowo Dysk Google’a. Co z synchronizacją wiadomości czy też powiadomień? W tym segmencie jest dość słabo – istnieją aplikacje trzecie pozwalające na wysyłanie wiadomości z poziomu komputera jednak nie działają one znakomicie. Na co pozwoli nam nowe rozwiązanie Microsoftu? Między innymi dostaniemy odświeżony wygląd Widoku Zadań. Pokazuje on każdą naszą aktywność w obrębie 30 dni i pozwalający powrócić do każdej z takowych – będzie on dostępny również na smartfonach z Androidem i iOSem. Daje nam to nieograniczone możliwości – możemy zacząć pisać wiadomość na telelefonie a wysłać ją już na komputerze. Rozwiązanie to będzie dostępne na Adroidzie poprzez Microsoft Launcher, na iOSie zaś, w przeglądarce Edge.

Windows

Nie ma róży bez kolców?

Na papierze wszystko wygląda świetnie – prawie pełna synchronizacja dostępna dla każdego. Niestety, ostatnie zdanie poprzedniego akapitu psuje, w moim odczuciu, wszystko. Osobiście nie przesiądę się na launcher od Microsoftu tylko po to by zyskać większą synchronizację. Wydaje mi się, że nie tylko ja mam takie podejście – Microsoft będzie się musiał mocno postarać aby przekonać użytkowników do takiej migracji (lub zmiany przeglądarki na Edge w wypadku iOSa).

 

Nokia X (2018) na oficjalnych renderach

Wcześniejszy wpis

Lenovo wkrótce zaprezentuje prawdziwego bezramkowca?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Ciekawostki