0

Wiele osób narzekało na chińską markę z powodu faktu, że wiele ich urządzeń pracowało na tym samym procesorze – Snapdragonie 625. Były to smartfony takie jak Redmi Note 4, Mi Max 2, Mi A1 czy też nowe Redmi 5 Plus. Warto jednak zauważyć, że Xiaomi jako pierwsze na świecie wprowadziło urządzenie kontrolowane przez Snapdragona 636Xiaomi Redmi Note 5. W benchmarku GeekBench pojawił się nowy telefon marki z państwa środka ze Snapdragonem 638. Prawdopodobnie będzie on ulepszoną wersją procesora z Redmi Note 5. O tym SoC wiemy mało – będzie miał osiem rdzeni taktowanych częstotliwością 1,44 GHz.

Xiaomi Valentino?

Nazwa kodowa nowego urządzenia to własnie Valentino. w GeekBench zdobyło ono 1485 punktów w teście jednego rdzenia i 5440 w teście wielordzeniowym. Wiemy, że na jego pokładzie znajdować się będzie 6GB RAMu i wyżej wspomniany procesor. Xiaomi Valentino będzie działać pod kontrolą Androida 8.1.

Xiaomi Valentino

Czym jesteś Snapdragonie 638?

Jak już wspomniałem mamy tu doczynienia z ulepszoną wersją Snapdragona 636, nowy procesor będzie wydajniejszy od Snapdragona 650 a słabszy od Snapdragona 820. SoC ten będzie wspierany przez grafikę Adreno 509 lub lepszą. Warto przypomnieć sobie zapowiedź Qualcomma dotyczącą nowej serii procesorów – 700, które będą wspierały urządzenia między innymi Xiaomi. Niedługo również nastąpi premiera Redmi S2. Czyżby chińska marka planowała zalać nas nowymi smartfonami?

Xiaomi Valentino

Źródło: GeekBench

Samsung Galaxy Note 9 będzie najszybszym smartfonem?

Wcześniejszy wpis

Wygląd Xiaomi Mi 7 potwierdzony?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy