0

Jeszcze dobrze nie rynek smartfonów nie ochłonął od premiery Samsunga Galaxy S9 oraz S9+ a producent już zapowiada premierę kolejnych modeli S10 oraz S10+ na styczeń 2019.

Skaner odcisku palca wbudowany w ekran?

Plotki głoszą, że Samsung od 2 lat próbuje, niestety nieskutecznie, zaimplementować czytnik linii papilarnych w ekranie. Jak do tej pory żaden z kluczowych graczy na rynku nie wprowadził tego typu rozwiązania do masowej produkcji, mimo że technologia została już przez Samsunga opatentowana. Jak się okazało na targach MWC w Barcelonie nie jest to niemożliwe. Vivo X20 to model chińskiego producenta, w którym zastosowano takie rozwiązanie. Nie jest to może najszybszy skaner palca na świecie, ale z pewnością innowacyjny.

 

Samsung patent

Face ID w wersji by Samsung

Według przecieków Samsung planuje wprowadzić skaner wbudowany ekran do kolejnego modelu z serii Galaxy. Mówi się również, że Galaxy S10 jak i s10+ mają obsługiwać odblokowywanie urządzenia przy użyciu twarzy, lecz tym razem w technologii trójwymiarowej. Rozwiązanie takie zastosowano w zeszłym roku we flagowcu Apple. Samsung ma opracowywać tę technologię przy współpracy z Mantis Vision. Firma jednak twierdzi, że technologia nie jest jeszcze na tyle dopracowana by wprowadzić ją do masowej produkcji.

Lepszy flagowiec Samsunga

Może się jednak okazać, że wbrew tego co mówi producent owe funkcje trafią już do zapowiadanego na sierpień Note 9, którego Samsung traktował niejednokrotnie jako tego “lepszego flagowca”. Pozostaje czekać na kolejne premiery i liczyć, że zarówno wbudowany w ekran skaner odcisku palca jak i odblokowywanie telefonu twarzą w technologi 3D pojawią się na rynku szybciej niż się tego spodziewamy.

 

Źródło: phonearena.com

 

 

Wygląd Xiaomi Mi 7 potwierdzony?

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy S8 Lite coraz bliżej

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy